Space Duel II – vesmírné šarvátky

  12:00aktualizováno  8:35
K spoustě akcí z vesmírného prostředí patří i dnešní hra Space Duel II. V této jednoduché gamese budete mít ještě jednodušší úkol, a to zničit svého protivníka, respektive rozstřílet jeho vesmírné plavidlo na kusy. Takže máte-li chvilku času a toužíte po nějaké odpočinkové hře, mohl by se vám Space Duel II zalíbit.

Space Duel 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Rthunderstrike Games

Stáhnout

Space Duel 2Poslední dobou se mi nedaří nalézt téměř žádné jiné hry než remaky starých klasik a jednoduché akce, což je i případ Space Duelu II. Někteří z vás již možná mají po krk takovýchto her, ale jiní je zase třeba naopak přivítají. Každopádně Space Duel je velice rychlá a dynamická akční gamesa, která sice nijak dvakrát po žádné stránce nevyniká, ale rozhodně se o ní nedá říci, že by byla nudná. Zvláště totiž pokud máte při ruce nějakého svého kamaráda, doporučuji vám zahrát si dvojhru a u ní se stoprocentně pobavíte. Máte-li tedy chuť na nějakou spíše odpočinkovou a alespoň trošku zábavnou gamesku, tak je Space Duel II hrou právě pro vás.

Po spuštění hry se ocitnete v jednoduchém menu, kde si vyberete, zda budete hrát sám za sebe proti počítači nebo s kamarádem a zvolíte si zároveň typ hry, jakou budete hrát. Druhů máte na výběr hned několik a je jen na vás, kterou z nich si vyberete. Pokud budete hrát sám, jsou vám k dispozici hned tři typy.

Space Duel 2

První, Drone kill, je bitva, kdy jsou ve vesmírném prostoru rozhozeny asteroidy a meteority, které vy musíte svými střelami co nejrychleji zničit a v neposlední řadě si také dávat pozor na vlastní kůži, protože každý kontakt s nimi vám ubere něco málo na odolnosti vašeho vesmírného plavidla. Se střelivem naštěstí problémy většinou nejsou, protože hra skončí téměř vždy dříve, než se těch několik tisíc ran vystřílí, takže s ním šetřit nemusíte. Jinak za munici máte pouze obyčejné náboje a lepší nejsou k maní, seženete je pouze pokud seberete bonus, který se čas od času v některých levelech objeví. Další možností hry pro samotného hráče je Missile Avoid, v kterém se jedná o prachobyčejnou věc – utíkat před automaticky mířenými střelami, které po vás pálí vesmírné bojové letadlo ze středu obrazovky. Úkolem je vydržet naživu co nejdéle, ale brzy poznáte, že je to takřka nemožné, protože střely jsou velice přesné a také jich je vždy vystřeleno velké množství. Poslední volbou je můj nejoblíbenější mód Asteroids. V podstatě se jedná o další ztvárnění disasteroidu a zase se jde o to rozstřílet na kousky a dokonale zlikvidovat velké meteority plující vesmírem. Tento mód je rozdělen na několik kol z niž každý je pochopitelně těžší a těžší. Navíc proti ostatním módům zde ztrácíte život okamžitě po kontaktu s meteoritem, zatímco v minulých druzích jste pouze přišli o malou část energie.

Space Duel 2Volba pro dva hráče má v sobě her dohromady pět. Začínáte na obyčejné bitvě, kde ve vesmírném prostoru svádíte proti sobě boje na život a na smrt a postupně se seznamujete s dalšími druhy hry z niž se mi nejvíce třeba líbila honička, kde jste se s protihráčem honili a předávali pomyslnou „babu“. Prohrál ten, který ji měl déle. Kromě této volby zde dále najdeme i třeba už zmiňovaný Asteroids nebo Drone kill.

Co se týče grafiky Space Duelu II, tak na rozdíl od hratelnosti na tom moc dobře není. Je dělána skutečně po staru a najdeme na ní dost chyb, které by se asi nehodilo zde všechny popisovat. Autoři si s ní rozhodně měli dát alespoň o něco více práce, neboť si myslím, že si to tato hra zasloužila. Bohužel není to jenom grafika, která má nějaké nedostatky, ale různých chyb a chybiček je všude plno. Například jsem se nedočkala žádného hudebního doprovodu, který je dnes u naprosté většiny freewarových her samozřejmostí. Doufám, že jste po této mé vydatné kritice neusoudili, že hra za nic nestojí, to byste se totiž mýlili. I když má hra spoustu chyb, rozhodně se nedá říci, že by byla špatná.

Autor:
 
Témata: Asteroid, Meteorit

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz