Space Bubbles - za kuličky barevnější!

  12:00aktualizováno  15. února 12:45
Space Bubbles jsou skvělým klonem Bust-a-Move, který se mezi flashovkami zažil pod názvem Frozen Bubble. Pokud patříte mezi fanoušky této kuličkové arkády, neměli byste dlouze otálet.
80

Space Bubbles

Platforma: Freeware
Výrobce: MyRealGames

Stáhnout

Space BubblesArkáda Puzzle Bobble se u nás vžila spíše pod názvem Bust-a-Move. Přestože je jí teprve 14 let, najde se jen málo lidí, kteří by ji nehráli ať už jako flashovku na webu (Frozen Bubble), javahru v mobilu či jednu z her v hospodské pařanské mašině. Za bleskové rozšíření může i její klon Bubble Burst, jenž vznikl na zakázku Microsoftu. Dnes si představí velmi povedenou freewarovou variaci.


Pokaždé, když recenzuji nějaký klon Bust-a-move, mám před sebou jakýsi vzor. Samozřejmě to neznamená, že bych inovativní verze nějak znevýhodňoval, ale málokdy je autorova inovace skutečně k plusu. Naopak existuje řada charakteristik, které považuji za nezbytné. Je to kupříkladu výrazné ztvárnění děla, které chrlí kuličky, a přítomnost postav Space Bubblesv postranním menu, jež sice do hry nijak nezasahují, ale nedovedu si hru bez nich prostě představit. Zde jsou to roztomilí vznášející se dráčkové a dělo vypadá hezky orientálně âÂ?Â? Space Bubbles mají dobře našlápnuto :-).


Pokud jste přeci jenom nikdy k Puzzle Bobble nepřičichli, vězte, že pravidla jsou mimořádně jednoduchá. Z děla chrlíte barevné kuličky do hroznu dalších kuliček na herní ploše. Jakmile vytvoříte řetězec minimálně tří kuliček stejné barvy, vyruší se jako řada kostek v Tetrisu. Space bubbles nabízí tři herní módy se spoustou levelů. První je klasický, ve druhém ničíte kuličky v určitém časovém limitu, ve třetím jsou mezi kuličkami uvězněny diamanty, které musíte osvobodit. Klasický mód je plný bonusů, které se postupně odemykají zhruba po pěti levelech. Hru to nesmírně oživuje, přináší překvapení a nutí vás hrát stále dál. Mezi bonusy najdeme třeba bombu pro ničení určité oblasti kuliček, duhovou kuličku, jež zastupuje libovolnou barvu, kuličku, jež posunuje řádky vzhůru atd.


Space BubblesDalším plusem jsou podrobné statistiky, které mají hráči k dispozici. Třeba o počtu komb, délce největšího zničeného řetězce, jichž si normálně během hry moc nevšímáte. Space Bubbles mají pěknou vektorovou grafiku, jež vám může připomínat flashovku. Nechybí jí komiksově laděné podání a hezky animovaný interface jako na vesmírné lodi. Také zvuková a hudební stránka patří k nadprůměru. Pokud hledáte vhodnou hru, ke které se chcete vracet třeba každý den a chvilku se odreagovat, Space Bubbles jsou skvělou volbou.

 

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz