Sonic Zone - nebezpečná zóna

  12:00aktualizováno  21. července 2:26
Vyhnout se všem nástrahám, projít nebezpečnou cestou, při tom pokud možno likvidovat všechny číhající nepřátele a získat co nejvíce bodů, to je malý výčet úkolů, které budete muset zvládnout v této hezké hře.

Sonic Zone

Platforma: Freeware
Výrobce: Effeser Project

Stáhnout

Sonic ZoneJakmile hru spustíte, okamžitě zjistíte, že tentokrát budete hrát za velice miloučké zvířátko, které mně hned při prvním spatření připomnělo známou postavičku z krásných kreslených pohádek od Disneye, Mickey Mouse. Těžko bych vám odpovídala na otázku, jak se zmíněné zvířátko nazývá (snad to je ježek Sonic, maskot společnosti Sega, ne? - by Agile) řekla bych podle modrých bodlinek na hlavičce, i podle toho jak se umí pěkně smotat do klubíčka, že se jedná o velice šikovného, nezbedného a především neposedného ježečka. Krk bych za to ovšem dát nemohla, může to být také jen výplod autorů, tak jako pan Disney stvořil svého proslulého myšáka, jehož podoba už obletěla celý svět a zamilovali se do ní všichni - velcí i ti nejmenší.

Sonic ZoneVaším úkolem tedy bude vést tohoto ježečka, na kterého si brousí zuby různé příšerky, stále vpřed přes mnohá úskalí a překážky. Vaše postavička sice nemá žádné střelné zbraně, ale jednu velice účinnou přece jenom má. Umí se totiž až překvapivě bleskově smotat do vzhledného klubíčka a pokud se v této podobě kohokoliv jen dotkne, poroučí se tento ihned k pánu, ať už se jedná o kohokoliv. V tomto stočeném tvaru dokáže tento čertík i vyskakovat do pěkné výšky a narazí-li při tom ještě na jakousi trampolínu, pak budete mít co dělat, aby vám na nějakou chvíli nezmizel úplně z obrazovky. Věřte mi, že nepřeháním, zvláště v těch vyšších partiích se mi to stalo několikrát. Sonic ZoneÚčelem hry je samozřejmě projít přes všechny nástrahy a pastičky do určeného cíle, při tom nejen likvidovat nepřátele, ale také i sbírat různé bonusy, za které dostáváte body k dobru. Je tedy nutné projít a proskákat kdejaké zákoutí, samozřejmě, že se nesmíte nechat zbytečně připravit ani o jeden z pěti počátečních životů. Jen takto se můžete propracovat k cílové tabuli a pokračovat dál ve sbírání tolik potřebných bodů. Brzy zjistíte, že se nejedná v žádném případě o procházku růžovým sadem, ale pravý opak je pravdou a než se naučíte suverénně vašeho tvorečka ovládat, mnohdy spláčete nad výdělkem. Je zbytečné však plakat nad rozlitým mlékem, jen trpělivost přece přináší růže.

Co tedy říci k hernímu zpracování? Především nutno říci, že i když hra samotná nepatří k těm nejlehčím, ovládání postavičky je až jednoznačně jednoduché. Vystačíte si s kurzorovými klávesami pro pohyb a s mezerníkem pro skoky, nutno však podotknout, že je třeba si řádně procvičit a natrénovat dobrou koordinaci jejich užívání, jinak neuspějete, každé, byť jen to sebemenší zaváhání končí katastrofou. Grafická úprava je mírně nad průměrem, výjimku tvoří jen již zmíněná postavička, je na ní vidět, že si s jejím zrodem autoři hodně pohráli a výsledek rozhodně stojí za vynaloženou námahu, zrodilo se tak zvířátko, sice jak už jsem řekla těžko identifikovatelné, zato však přímo k zulíbání.

Sonic ZonePo celou doby hraní budete naslouchat velice milé, až půvabné hudbě, která bezesporu zapadla do hry, jak správný klíček do příslušného zámku. Za velice zdařilé pak považuji zvukové efekty, je jich ve hře opravdu přehršel a každá činnost vašeho svěřence, jakož i ostatních postaviček, je doprovázena příslušným a vždy jiným zvukem, velice přiléhavě dokreslujícím vzniklou situaci. Domnívám se, že je opravdu velikou škodou, že tuto jinak velmi pěknou a líbivou hru zpracovali její tvůrci pouze v 2D podobě, zasloužila by si rozhodně mnohem slušivější kabátek v provedení 3D. I přes toto konstatování však vám mohu hru jen doporučit, připraví vám slouhé chvíle dobré zábavy.

Pokud tedy nepatříte k těm věčným kritikům a nespokojencům, pak neváhejte , stahujte a také samozřejmě hrajte, neposedné a skotačivé zvířátko se už nemůže dočkat, až vezmete jeho opratě pevně do svých rukou.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz