Somiumstrike 2 - nejlepší strategie vítězí

  12:00aktualizováno  3:12
Podruhé a lépe. Tak nejspíše znělo heslo zahraničního autora, který se rozhodl přepracovat nepříliš starou strategickou hru Somiumstrike, kde se konečně setkáváme s celou řadou nutných vylepšení.
70

Somiumstrike 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Grickmin

Stáhnout

SomiumstrikeNení tomu tak dávno, co jsme vám v recenzi představili strategickou hru Somiumstrike, jež v recenzi obdržela jen těsně nadprůměrné hodnocení. Ne že by snad šlo o hru podprůměrnou, trpěla ale několik základními neduhy. Vedle trochu nezajímavě pojaté grafické stránky k nim patřila absence umělé inteligence. No a my vám můžeme nyní s radostí oznámit, že se autoři ze svých chyb poučili a přináší notně opravenou verzi.

Nejprve se ale podívejme projektu trochu více pod kůži. Celkově se jedná o strategickou hru ve stylu Castle Siege – tedy ovládáte vlastní základnu na jedné Somiumstrike2D obrazovce. Ta vaše stojí na straně levé, přičemž protivník má postavenou na chlup stejnou, ale na straně opačné. Cílem každého z vás je zničit toho druhého v co nejkratším čase. K tomu vám pomůže několik různých druhů jednotek, které budete postupně tvořit. Ke všemu ale potřebujete jistý druh surovin. Ten je ve hře pouze jediný a jsou jím jakési žluté bobulky, které náhodně padají z nebe a také se generují přímo ve vaší základně. To ale nestačí a základem úspěchu je nasbírat jich co nejvíce a hlavně s nimi následně dobře hospodařit.

Stav surovin máte zobrazený na spodním panelu, Somiumstrikepřičemž také můžete sledovat stav surovin protivníka a udělat si tak lepší představu o jeho strategii (což mi přijde zvlášť u počítačem ovládaného protivníka trochu zbytečné). Na druhou stranu i bez stavu jeho konta většinou jednoduše vidíte, jaké akce provádí – ty se totiž omezují pouze na vytváření bojových jednotek či těch vhodných ke sběru a nebo upgrade vlastní základny o nové obranné prostředky. Obě pomyslné větve jsou stejně důležité a zanedbat nelze žádnou v případě, že budete pouze útočit a málo bránit, ošklivě se vám to vymstí.

I když jsme si umělou inteligenci v poslední recenzi tak nějak vymodlili, nelze ji prohlásit za vyložené vítězství. Co jsem stihla okoukat, vás protivník má snad jednu jedinou taktiku, používá ji stále a příliš se neváže na to, co děláte vy, zda na něj útočíte či nikoliv. Časem se tedy na jeho taktiku připravíte a budete vyhrávat na celé čáře – Somiumstrike 2 tedy stále zůstává hrou, která svou sílu ukáže až v multiplayeru na jednom PC. Na druhou stranu alespoň za tu možnost singleplayeru a také nakupení hned několika obtížnostních stupňů je třeba dát plusové body.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz