Something Fishy - nelítostný potreavní řetězec

  12:00aktualizováno  12:33
Co může dělat taková malá rybička obklopená celým houfem nelítostných a hlavně podstatně větších tvorů? Jedině co možná nejrychleji nabrat na váze a pokusit se jim vyrovnat - podaří se vám to dostatečně rychle?
60

Something Fishy

Platforma: Freeware
Výrobce: Erkka Virtanen

Stáhnout

Something FishyZákony přírody jsou platné, neměnné a mnohdy bohužel také z pohledu nezaujatého pozorovatele neúprosné. A co více, neplatí pouze v reálném životě – občas se totiž promítnou také do toho herního a to již začíná být opravdu zle. Ostatně každý, kdo již vyzkoušel Something Fishy musí být v obraze, o čemže se tady vlastně rozepisuji.

Hned na úvod je nutno poznamenat, že koncept Something Fishy není ani trochu originální. Nejenže jsem měla s několika podobnými hrami tu čest na freeware scéně, dokonce se mi i dvě její variace váli Something Fishyv paměti mobilního telefonu. Čímž ale rozhodně nechci říct, že bych měla podobných her tak akorát po krk, ba právě naopak. Koncept této hříčky je natolik chytlavá, že jsem i u této variace strávila nemálo příjemných chvil.

Hlavní hrdinkou je malá rybička, jejíž domovinou se stalo moře obydlené mnoha nebezpečnými kreaturami. Jediná cesta, kterak se stát alespoň vůči některým z nich odolný vede přes získávání potravy, což je spojeno s vaším celkovým růstem. Začínáte tedy na zelených chuchvalcích planktonu. Na horním panelu můžete sledovat, kolik zkušeností jste již jejich sbSomething Fishyíráním získali. Ty jsou pak asi nejvíc směrodatné. Hned vedle tohoto ukazatele se totiž nachází číslo jež je limitem zkušeností nutným k povýšením na další level. To je pochopitelně spojeno s nárůstem velikosti vaší rybičky. To má pozitivní vliv zejména co se vašeho apetitu týče. Samozřejmě že se budete stále oddávat chutnému planktonu, ten vám však neposkytne tolik kýžené body, které se na závěr hry zapisují do tabulky nejlepších hráčů.

Vedle planktonu se zdejšími vodami pohybuje také několik dalších ryb, mezi nimiž je třeba dělat obrovské rozdíly. Ty, které jste již přerostli můžete směle sníst, těm větším se je radno vyhýbat. Potom jsou zde taky takové, které i když jsou menší než vy, stačí sebemenší kontakt a na místě umíráte. Jedná se především o žraloky, vodní hady a několik dalších. Celkově je Something Fishy přesně takový, jako by mohl leckdo znalý tohoto konceptu očekávat. Nepřináší totiž pražádné novinky, snad pouze průměrnou grafiku. I přes to se však po stažení tohoto objemově malého souboru budete královsky bavit


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz