Snake World - plazením vplaz!

aktualizováno 
Pařili jste rádi hada na mobilu? Hoďte ho do popelnice a užijte si nejnovější DirectX 10 grafiku, ve které had není jen pár kostek, ale odpudivě slizké monstrum. Dokážete se uplatnit v aréně s dalšími plazími konkurenty?
77

Snake World

Platforma: Freeware
Výrobce: Sacredware

  • grafika
  • on-line hra
  • chudé prostředí
  • rychlost

Stáhnout

Snake World

Snake WorldVětšina her, které označujeme slovem "klasika", se etablovala ze stařičkých automatů a konzol z osmdesátých let. Snake však své popularitě vděčí především mobilním telefonům jistého severského výrobce. Ovládání hromádky spojených kostek bylo pro mnoho lidí neskutečnou zábavou, i když mně osobně se nikdy příliš nelíbilo. Recenzoval jsem sice několik her, které svou arkádovostí původní koncept notně obohatily, ale stále mě nějak frustrovala samotná postava hada. Překvapivě proto, že mi nikdy hada moc nepřipomínala. Dnešní hra však můj náhled pozitivně pozměnila. Vývojáři ze Sacredware mají na svém kontě několik drobnějších remaků a her pro mobilní telefony a Snake World je jejich prvním větším projektem. V některých prvcích spíše připomíná technologické demo, ale to překvapivě vůbec nevadí. Vždyť jediným cílem je vašeho plaza neustále zvětšovat, a k tomu není potřeba složitých arén a nadbytečných vychytávek.

Snake World 2Z biologického hlediska to zní trochu divně, ale náš had má k smrti rád jablíčka a právě jejich požírání věnuje podstatnou část svého života. Tedy až do doby, než je tak vypasený, že potká někde v rohu svůj prokletý ocásek a beznadějně se zasukuje. Snaha o co největší délku je však v případě Snake World vlastně tragickým případem. Hra totiž běží online a ta pravá zábava začíná ve chvíli, kdy se v aréně potká více hadů. Pak to teprve začne vypadat jako v teráriu, začnete přes integrovaný chat domlouvat hadí aliance nebo nenávistné syndikáty. A pak začíná nejen boj o každé jablíčko, ale i nemilosrdná online řežba mezi hady navzájem. Tedy řežba není to pravé slovo, protože zabít se můžete opět jen srážkou se soupeřem nebo vražením do okrajové zdi. Když se však proti vám ženou dva domluvení hadi, snadněji vás dostanou do úzkých.

Snake World 3Snake World nabízí dvě arény podle velikosti a možnost nastavení množství trávy. To je z úprav herního prostředí vše. Váš had se šine dopředu automaticky a přitom se neustále kymácí ze strany na stranu, s čímž musíte při zatáčení a sběru jablek počítat. Vypadá to velmi reálně a hlavně se mi líbilo, že se kamera vznáší nad tělem a snímá svět ve směru pohybu. Hra vyžaduje nejnovější verzi DirectX a je poměrně náročná na grafiku. Na druhou stranu vypadá skvěle, textury jsou věrné a snadno uvěříte, že jde o skutečná zvířata. Trochu více pozornosti by si zasloužilo zpracování arén a okolí. V některých fázích se mi hra dost sekala nebo naopak prudce zrychlovala. Pravděpodobně to souvisí s množstvím hráčů připojených online. Taktéž se mi nepodařilo zjistit, jak se zakládají nové servery a omezují počty hadů v aréně. Snake World je i ve stávající verzi velmi zábavným klonem hada, který však naráží na své technické limity.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 80 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz