Snake World - hadí řádění

  12:00aktualizováno  7:54
Jestli jste si oblíbili hry, které napodobují hada z mobilů, pak pro vás mám dneska dobrou zprávu. Představím vám tu další zajímavý a samozřejmě i kvalitní kousek, který v sobě skrývá nejen spoustu novinek, ale hlavně i multiplayer, který je v dnešních hrách opravdu vítaným doplňkem.
33

Snake World

Platforma: Freeware
Výrobce: Monkey Inc.

Stáhnout

Snake World

Kdo by neznal hada?! Hru, kterou asi spousta z vás vlastní na svých mobilních telefonech. S rozvojem freewarových her se tito hadi začali objevovat snad v každém koutku Internetu. Dnes si povíme něco o dalším takovém klonu, který v sobě obsahuje spoustu neobvyklých novinek, které překvapí nejednoho herního fanouška.

Hra Snake World není hrou nijak velkou, což by mělo potěšit zejména modemisty, kteří neradi stahují příliš velká data. Po rozbalení a následném spuštění na vás bude čekat netypicky provedené menu. To je vytvořeno jako nějaký parčík, který má vyšlapané cestičky. Na konci každé cestičky narazíte na nějaký objekt, který patří pouze té dané položce. Je jich tu dohromady šest, z nichž rovné tři jsou samotné módy. Zbývající tři jsou Nápověda, High Score a Konec hry. Neexistuje tu žádná nabídka Start hry, pouze si tu vybíráte z těch tří módů. Pokud na něho kliknete, dostáváte se do zvoleného kola.

Snake World

Pokud bych to měl brát zleva doprava, pak by na prvním místě asi byl mód, ve kterém hrajete na postup do dalšího kola. Jakmile se svým hadem sníte všechna kolem rozházená jablíčka, postupujete do dalšího, malinko už těžšího levelu. Prostředí v nich je hodně proměnlivé, což je jenom dobře, jelikož by hra byla po chvilce hraní hodně stereotypní. Zajímavé na tom je, že tu končíte, jenom když narazíte do svého vlastníte těla. Pokud ťuknete do okolní zdi, had si akorát vybere nejlepší cestu do jedné ze dvou stran (pravé a levé:-)) a pokračuje dál. Máte tu maximálně tři životy. Muzika se zachovává z menu. Škoda jen u tohoto módu je, že tu není možnost uložení si dosaženého skóre do tabulky nejlepších. Ta je totiž pouze pro následující mód, který vám blíže představím v dalším odstavečku.

Snake World

Další mód je něco ve smyslu: Snaž se co nejdéle vydržet v kole!!! Se svým hadem totiž musíte pořád dokola jezdit a sbírat jablíčka, která se v kole objevují a zase mizí. Může se tedy stát, že vám jablko zmizí přímo před nosem. Stejně rychle, jako se objevuje/mizí vaše potrava, ze které jste stále větší a nabíráte tím pádem větší rychlosti, se objevují i jedni vaši nepřátelé. Jsou jimi hnědé kameny, do kterých nesmíte narazit (stejně jako třeba do zdí, do křišťálového jezírka nebo opět do svého těla). Vlastně jimi můžete projet, ale jenom do doby, než co přestanou blikat. Což má svoji výhodu – nemůžete do nich narazit, jakmile se vám nečekaně objeví před nosem:-). Občas se mi také stalo, že jsem skončil ani nevím proč a co mě zabrzdilo. V tomto módu nemáte několik životů, ale pouze jeden, takže jakmile do něčeho narazíte, končíte a můžete se zapsat do tabulky High Score. Po častějším hraní to ale začne malinko štvát, když se musíte opětovně vracet do menu a spouštět hru. Prostředí tu je bohužel jenom jedno. Také tento mód vlastní svoje hudební i zvukové podbarvení, které je ale už odlišně, než to, co známe z menu nebo prvního módu.

Snake World

No a tím třetím módem je už zmiňovaný multiplayer. Máte-li zrovna po ruce nějakého kamaráda, můžete ho posadit vedle vás (hrajete tradičně šipkami) ke klávesám Z, S, X a C. Okno je tu rozděleno na dvě půlky – v každé hraje pochopitelně jeden had. Vaším úkolem tu je nasbírat co nejvíce jablíček, ale zároveň se vyhýbat vašemu soupeři, abyste do něho nenarazili. Oba dva získáváte body, které se vám sčítají u hlavy každého hada. Prostředí tu je zachováno z předchozího módu, stejně jako muzika, takže je to akorát rozšířeno o tu možnost hry dvou lidí.

Pokud máte nutkání si hru okamžitě vyzkoušet a líbily se vám okolní obrázky, pak jsem jedině rád. Snake World sice není žádnou revoluční gameskou určenou pro všechny věkové kategorie, ale na slušné zahnání nudy rozhodně postačí. Přeji vám příjemné chvilky u monitoru!

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

33 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz