Diskuse k článku

Jak se vám líbí hra Simple Sudoku?

Logická hra podobná křížovkám letos ovládla stránky novin po celém světě. Sudoku se během pár měsíců rozšířilo jako španělská chřipka a i u nás zakotvoli v mnoha luštitelských přílohách. Dnešní hra je vhodná pro úplné začátečníky i experty, kterým Sudoku učarovalo. Přidáte se?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Otmar

SUDOKU

Jsem, relativně posouzeno, začátečník. Toto téma mne však velmi zaujalo a začal jsem se tím intensivně zabývat. Zúčastnil jsem se i mistrovství republiky letos v Brně.  Vymyslel jsem si a úspěšně vyzkoušel vlastní vylučovací metodu.Je to podobné jako v tomto článku, ale je zbytečné vpisovat do jednotlivých čtverců drobné číslice. Pro dobrý průběh luštění stači devět bodů logicky rozloženýchv ploše čtverce. Je to rychlejší a přehlednější. Tato metoda , ač je pomalá protipoužívání obsažné paměti,se mi velmi osvědčila . Pro vlastní přepisy jsem si i vytvořil a vytiskl formulář s vyznačením míst pro vpisování bodů.

S pozdravem OTMAR

0/0
8.4.2006 12:02

Marek

Sudoku web
Pokud někomu není jasné jak hrát Sudoku, nebo není co to je, mrkněte na HTTP://SUDOKU.WZ.CZ (můžete i hrát sudoku online)
0/0
14.8.2005 6:44

Milan

možnosti Help
Při vypnutí možnosti Block Invalid Moves v položce Help lze doplnit i špatné číslo, pokud toto číslo není už v daném řádku nebo sloupci zadáno.
0/0
8.8.2005 10:29

Jakub R,,,

Sudoku
Teď už dokonce i na extreme vyhrávám s nulou tak to teda nechápu
0/0
30.7.2005 3:25

Lubomír Hauerland

Sudoku
Přesně tak, měl bys mít co nejmíň Invalid Moves. Ono vlastně prohrát nejde, protože doplnit můžeš vždy jen správné číslo. To jsem právě kritizoval v recenzi, u některých variant vepisováním doplníš celou tabulku a pak dáš kontrolu, kde se ti vepíšou špatná zadání. Jenže v tom případě zase špatně zjišťuješ, ve kterém kroku jsi udělal chybu. Jestli to chceš udělat ještě těžší, tak si odčekni možnost Show Candidates. Jinak další paklíky jsou ke stažení na stránkách autora.
0/0
30.7.2005 4:27

Jakub R,,,

Sudoku
O co vlastně v tý hře jde? O to mít 0 invalid moves? Na easy vyhraju vždycky s 0 a na extreme tak s 5 - 10 invalid moves
0/0
30.7.2005 3:12

TomášT

Jde o to dohrát hru pomocí logiky, ne náhodně pokoušet štěstí a zkoušet co tam pasuje.

Případně si vypnout 'block invalid moves' - to je skoro totéž :-)  

0/0
9.8.2005 9:31

Najdete na iDNES.cz