Sieben Zwerge XS - pohádková hra od tvůrců Moorhuhn

  12:00aktualizováno  1:14
Máte rádi pohádky a zároveň holdujete chytlavým arkádám od německé Phenomedie? Což takhle obě tyto věci spojit a zahrát si zajímavou akci na motivy známé pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků.
70

Sieben Zwerge XS

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Sieben Zwerge XS Německá firmička Phenomedia AG se poslední dobou opravdu činí a vydává jeden kvalitní titul za druhým. Po novém díle slepiček zasazeném do nelítostného prostředí Divokého západu jsme tu měli pokračování další neméně slavné série s nadrženým beránkem v hlavní roli, po němž následovala další zajímavá a nesmírně chytlavá arkáda nazvaná Gutertrennung. Nyní se o naši pozornost uchází další dílko, nespadající do žádné z již zaběhlých sérií.

Tomu, kdo je v německém jazyce alespoň trochu zběhlý, bude jistě jasné, odkud čerpali němečtí autoři inspirací. On je ostatně také samotný název dosti výmluvný – Sedm Trpaslíků. Ano skutečně, jedná se o přepracování populární pohádky do počítačové podoby, ovšem výsledný žánr není čistokrevná adventura, jak byste mohli očekávat, nýbrž jednoduchá arkáda, která se sice může pyšnit pohádkovou atmosférou, nicméně z příběhu samotného si vzala jen vskutku malý kousek.

Sieben Zwerge XS Jak je již u Phenomedie zvykem, dostává se k nám hráčům zadarmo pouze značně osekaná XS verze, v níž budeme velit pouze jednomu z celkového počtu sedmi drobných trpaslíků. Jeho hlavním a současně jediným úkolem bude zbavovat se jeho spolubydlících a přátel, a to způsobem na pohádkovou hru vcelku brutálním – dřevěným prknem. Po započatí kola jste tedy vpuštěni do ohraničeného prostoru, kde mimo vás pobíhá také několik dalších trpaslíků. Stačí ke kterémukoliv z nich přistoupit a hbitě jej praštit dřevěnou deskou do hlavy. Podaří-li se vám to, zůstane váš protivník na několik sekund omráčeně stát a následně spadne k zemi a zmizí. Trpaslíci se však nenechají jen tak snadno mlátit a často vás jistě překvapí jejich bleskurychlá reakce, kdy se nezmůžete ani na jediné máchnutí dřevěným prknem a už ležíte na zemi ochuzeni o deset bodů, zatímco při zneškodnění soupeře desítku na své konto obdržíte. Vaším úkolem tak je pochopitelně vyhrát, čehož docílíte jedině tehdy, podaří-li se vám zneškodnit nepřítele víckrát než on vás. Pozor si však budete muset dávat na obrněnce vybavené účinnou zbraní, kterou se pochopitelně nebojí použít proti vám. Jejich zabitím sice získáte daleko větší porci bodů, nicméně k vítězství vám nijak nepomohou.

Sieben Zwerge XS Narážet budete na různé bonusy nebo také předměty, které vám různým způsobem uškodí. Asi nejvýraznější je postava Sněhurky, která se občas zjeví za některou z hustých křovin. Dojde-li mezi vámi a ní ke kontaktu, budete okamžitě na několik málo chvil uspáni, díky čemuž ztratíte několik cenných sekund z časového limitu, jež na každé kolo máte přidělen, a rovněž vás v průběhu této doby může některý z nepřátel omráčit a získat tak převahu a náskok, což je vskutku nemilé. Lepší je tedy nevěnovat pozornost krásám této dívky (i když ty nejsou v případě této herní postavy až tak výrazné) a věnovat se spíše samotnému titulu. Nejedná se však o jedinou nástrahu - zem je totiž některých místech porostlá jedovatými muchomůrkami, jejichž pozření vám nezpůsobí žaludeční potíže nebo dokonce smrt, nýbrž vás „pouze“ připraví o několik bodíků, což však také může znamenat, že se na úplném konci neobjevíte v tabulce nejlepších hráčů. Naopak příjemně vypadající a krásně vonící květinky vám několik bodíků přidají.

Jestliže jste hráli některou z her od německé Phenomedie, nebude pro vás preciznost s jakou je celá hra provedena, žádným překvapením. Také zvuky jsou velice příjemné a hratelnost opět zdařilá, i když úrovně Svena či chytlavých Moorhuhn rozhodně nedosahuje. I přes to si však s těmito mužíky malého vzrůstu užijete spousty legrace a to i přesto, že toho XS verze nabízí tak málo.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz