Shrug Song je ručně malovaná písnička

  10:00aktualizováno  10:00
Klasická adventura Shrug Song učaruje především krásným vizuálním zpracováním, které připomíná staré kreslené filmy Walta Disneye. Škoda jen, že hra je velmi krátká.
65

Shrug Song

Platforma: Freeware
Výrobce: Alina Constantin

  • krásná kreslená grafika
  • hudební hádanky
  • příliš kratičké

Stáhnout

Shrug Song | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Shrug Song

Překrásně ručně malovaná Shrug Song je kratičkou, ale roztomilou adventurou, jejíž herní princip je zcela založen na melodických a hudebních hádankách. Podobně jako třeba ve hře Melodisle musí hráč vypozorovat předávanou harmonii a vyprodukovat její přesnou kopii, čímž se mu otevře cesta dál. Tomu však vévodí především oku lahodící animace a prostředí, které svým výtvarným ztvárněním připomíná animované umělecké dílo.

Shrug Song

Shrug Song je velmi krátká hra. K jejímu plnému zvládnutí je pozornému a šikovnému hráči třeba necelých deseti minut, ale přesto dokáže nadchnout. Podobně jako klasická filmová tvorba z dílen Walta Disneye z poloviny dvacátého století je totiž hra vyvedena v tradičním, ručně malovaném grafickém stylu, kde každý detail na obrazovce vypadá a působí jako tah štětcem. Kdo nebyl okouzlen vzhledem třeba takové Sněhurky z roku 1937, tomu se Shrug Song nebude líbit tak jako mně, ale myslím, že takových nemůže být mnoho.

Shrug Song

Hráč ovládá jakousi obskurní postavičku nacházející se v mechu a kapradí a má několik možných cest, kam se vydat. Na každé obrazovce, kam se podívá, přitom musí vyřešit hádanku založenou na hudebním sluchu či hluchu. To se děje tak, že se hlavní hrdina přemění do zvláštní formy, ve které může vydávat melodie. Tu je třeba odpozorovat někde z okolí, popřípadě na princip puzzlu přijít sám stylem pokus omyl. Ve změněné podobě k "muzicírování" slouží pětice obrazů či vzorů, které po kliknutí vydávají rozdílné tóny.

Shrug Song

Jednou je tak třeba pouze odposlechnout harmonii od žabáka hrajícího na píšťalu, jindy je nutné pomocí navigace nějakého brouka srazit na zem a tak podobně. Po vyřešení všech hádanek se otevře ústí jeskyně, ve které se hra odehrává, a hrdina v podobě motýla odletí pryč.

Shrug Song

Shrug Song je krásná hra, která ale nemá kromě výborného ztvárnění a pár hudebních hádanek mnoho co nabídnout. Je to škoda, protože v takové grafice bych chtěl vidět mnohem delší dobrodružství. Zdá se mi ale, že už jen díky roztomilým animacím je hra hodna pozornosti.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz