Shikun – dá si někdo stehýnko?

  12:00aktualizováno  29. května 11:56
Úděl farmářů není lehký, zvláště tehdy, rozhodnou-li se chovat slepice, které se jim znenadání rozutečou po celém okolí. Ale co by jeden neudělal pro křupavá stehýnka, lahodná křidýlka nebo chutné omeletky, že?
60

Shikun

Platforma: Freeware
Výrobce: Newklear Studio

Stáhnout

ShikunDostali jste chuť na něco drůbežího? Ve hře Shikun máte možnost pochytat nějaké ty slepičky, ale pamatujte, že jde o nenásilnou hru - žádné vraždění drůbeže ani následné pečení zde není ukázáno, takže se musíte spokojit pouze s lovem a nabídnout svým chuťovým buňkám něco jiného. Pokud si pouze s chytáním kuřat vystačíte, pak je Shikun právě pro vás. Začíná výběrem některého ze zástupu malých zemědělců, z nichž každý má jiné vlastnosti – některý je rychlý, ale slabý a naopak, však to znáte. Kromě toho i každý z farmářů jinak vypadá, všichni mají společnou jen jednu věc, kterou je jakási síť, užitečná pro chytání neposedných kusů domácí zvířeny. Jakmile si vyberete, nečeká vás nic jiného než samotná hra. 

Shikun Objevíte se v jakémsi lesíku s pobíhajícími slepicemi, spoustou stromů a plotů. V rohu obrazovky si nelze nevšimnout prťavé ohrádky, kam musíte katapultovat vše, co pochytáte vlastní síťkou. To ale stále není všechno – poblíž vaší osoby se tyčí dva ukazatele (modrý a červený), z nichž jeden ukazuje jak daleko jste schopni doběhnout předtím, než se zadýcháte a značně zpomalíte a ten druhý funguje jako ukazatel síly, jakmile dojde, chycená slepice vám uteče ze sítě. Hned jak se rozkoukáte, nebude vám už nic bránit v pobíhání po lesíku, lapání po slepicích a jejich střílení. Ano, kuřata můžete (ba dokonce musíte) střílet do ohrádky, nebo kamkoli jinam, kde si je opět vyzvednete a dopravíte do jejich nového oploceného domova. Vaše počínání sleduje časový limit, který se postupně zkracuje s tím, jak ve hře postupujete dál. Princip je jednoduchý a vcelku zábavný, ovšem každá hra má svoje mouchy a nezůstal jich ušetřen ani Shikun. 

Shikun Někomu se možná nebude zamlouvat grafika o nízkém rozlišení, absence fullscreenu nebo prapodivné ovládání, kdy se potvrzuje ALTem. Zato cukání se místy stává neúnosným – stačí sebrat jakýkoli bonus, zrychlující nebo zpomalovací a už se všechno seká, nemluvě o tom, že bonusy se generují téměř všude. K dobrému jménu hry nepřispívají ani nedotažené situace, kdy vám zbývá posledních 15 vteřin na nalezení poslední slepice, kterou ale nemůžete vidět, protože je schovaná za stromem, plotem, nebo někde úplně jinde. Pak na vás nečeká nic jiného než game over a restart mise…což nikoho rozhodně nepotěší. Na druhou stranu zvuky se mi velice líbily. Hudba do hry vyloženě pasuje a jen tak se neodposlouchá. Stejně tak se mi zamlouvalo střídání prostředí, kdy v každé nové lokaci je styl hraní trochu jiný – v zimní krajině vás posouvá vítr, zatímco v temném lese si pomalu nevidíte na špičku nosu. Celkově Shikun obsahuje šest prostředí o několika rozličných levelech a dva bonusy, zpřístupněné po dohrání, takže zábava na delší dobu je zaručena, i když jí poněkud kazí již zmíněné chybky. 
Sečteno a podtrženo – nevidím důvod, proč Shikun alespoň nezkusit, pokud strávíte mírné technické nedokonalosti, určitě se budete dobře bavit. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz