Seraphim Flame - andílek a satan

  12:00aktualizováno  8:55
Mezi mocí boží a tou pekelnou se čas od času odehraje nějaká ta šarvátka. Jedné takové budete součástí právě v akční záležitosti Seraphim Flame. V kůži malého andílka budete muset sesbírat všechny předměty a dostat se až k Satanově bráně.
70

Seraphim Flame

Platforma:
Výrobce: GameTop

Stáhnout

SeraphimSeraphim Flame je jednou z těch lepších arkádových her, které se v minulém roce dostaly mezi nás a opomenout ji na Plných Hrách by se rovnalo opravdovému bláznovství. Právě proto vám tuto barevnou záležitost servírujeme byť s malým zpožděním a vy si tak můžete dle libosti vychutnat možná tak trochu klišovitý příběh. Ten vypovídá o rase zvané Seraphim, kterou již po dlouhou dobu ohrožuje zlotřilý Satan. Seraphimové ale byli donedávna v pořádku. Před okolím je totiž bránil St. Michael, s tím je ale konec. Z neznámých důvodů Seraphimbyl unesen a Seraphimové tak ponecháni napospas svému osudu. Naštěstí ve svých řadách skrývají, aniž by o tom věděli, dalšího hrdinu, který s vaší dostatečnou pomocí s hrozbou Satana jak se patří zatočí.

Dříve než se pustíte do hraní je třeba si trochu onu zvláštní rasu Seraphim představit. Asi nejvíce se podobají samotným andělům střiženým špetkou hmyzu vzhledem k jejich opravdu miniaturním velikostem. To ale pochopitelně znamená, že vám bude dovoleno létat bez jakéhokoliv omezení, což bude také v dosti členitém 2D terénu potřeba. Vše vám bude vlastně vysvětleno začátkem hry, kam tvůrci umístili pár levelů zaměSeraphimřených jako tutoriál, ovšem v zábavné formě. Ten vás naučí létat, stejně jako využívat dva hlavní bojové útoky. Ty jsou potřebné jak proti rozmanitým nepřátelům, tak i na řečení některých zapeklitých situací či chcete-li logických rébusů. Daleko více ale bude v Seraphim Flame akce, která znamená souboje na blízko mečem nebo na dálku za pomocí střelné zbraně, které se ovšem v letu a neustálém pohybu poměrně špatně ovládá. Na pokoření různých netopýrů a jiných nepřátel to ale stačit bude.

O fous komplikovanější situace nastává v momentě, kdy se budete muset postavit protivníkům mechanickým, což bude bohužel častější. Vrásky na čele vám budou často dělat především ostré bodáky v horším případě připevněné na horní i spodní straně tunelu, kterým se budete nuceni lehkými pohyby provléknout. Slovo se dostane také k houpajícím se nebezpečným předmětům, jež dokáží vaše tělo zranit stejně tak – no a jako v jiných hrách i zde znamená ztráta všech životů okamžitou smrt. A nutnost hraní od posledního save pointu – ukládat přitom můžete jen na předepsaných místech.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz