Senseless War – proč bojujeme

aktualizováno 
Už několik dnů nebyla na Plných hrách recenzována žádná tower defense hra, a tak je nutno splnit kvóty a tento žánr zase trochu připomenout. Má ale smysl zkoušet odpudivě vypadající Senseless War v tak kvalitní konkurenci?
75

Senseless War

Platforma: Freeware

  • Množství jednotek
  • Kozla & komba
  • Kouzla & komba
  • Slabší grafika

Stáhnout

Senseless_poster

Senseless_screen 01Byť to zřejmě všichni ví, a kdo ne, už byl odrazen nic moc screenshoty, připomenu, že tower defense je jednoduchý druh strategie, ve které máte barák (odtud 'tower') a bráníte ho,  nakupováním budov, popřípadě i jednotek (odtud 'defense'). Buď se bráníte donekonečna, nebo máte za úkol zničit protivníkovu věž. A protože je jednotky mohou následovat je jednu správnou cestu, musíte nepřítele přeprodukovat či využít kombinaci jednotek.

Senseless_screen 02Senseless War nevyniká příběhem, grafikou ani zvuky. Přesněji řečeno příběh naprosto abstinuje, grafika nese viditelné stopy Microsoftího PaintBrushe a zvuky se omezují na křik umírajících. Přesto se troufám tvrdit, že je to nadprůměrně kvalitní hra vynikající pestrou a vyváženou paletou zbraní a schopností. Spolu s user-friendly zpracováním se hra přímo vnucuje průměrnému válkychtivému hráči do pracovních hodin nebo hodin informační technologie. Trojice herních modů - v prvním čelíte nekonečným vlnám zlepšujících se nepřátel, v druhé se snažíte zničit oponentovu věž a ve třetí sbíráte jeho vlajku - nabízí hodiny zábavy.

Senseless_screen 03Struktura jednotek z dálky připomíná Civilization, protože od základních pěšáků beze zbraně postupně přecházíte ke gladiátorům a přes roboty k tankům a ultimátním drakům. Zasazení samozřejmě nedává nejmenší smysl, nicméně stejně tomu je u drtivé většiny tower defense her. Podstatné je, že jednotky se spolu se stavbami (zdi, miny, kulometné hnízda) mohou skvěle doplňovat a je doslova radost budovat perfektně fungující obrannou linii zdí, zdí se štíty, min, atomovým min a chlápků s plamenomety. A je ještě lepší to posléze vidět fungovat!

Nicméně nejlepší obranou je útok a i zde hra nabízí pestrou škálu jednotek a strategií pro souboj s druhou věží, včetně použití rozličných letadel. S jistým fantasy settingem přichází i možnost kouzlit a kromě mincí za zabité nepřátele získáváte i jejich duše, které můžete proměňovat za pomoc armády nemrtvých, krvavý déšť a jiné biblické vynálezy. Ačkoliv vám nezřídka zachrání na poslední chvíli kůži, vše je vcelku dobře vyvážené a neexistuje ultimátní zbraň; vítězství není otázkou chvilky a musíte se mít neustále na pozoru. Nebudu zastírat, že moje vojenské já bylo tím vším doslova nadšeno.

Senseless War může narozdíl od jiných zářivých tower defense freewarovek nabídnout leccos právě lidem v práci a ve škole. Sice je asi hanebné takto snižovat jejich produktivitu, přesto... Snadná minimalizace, možnost vypnout zvuk, funkčnost i na archaických konfiguracích, proto nevadí ani grafika. Zamrzí snad jen absence splitscreenu a či jiné formy multiplayeru. Takže do toho - oponentova věž se nezboří sama od sebe!

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz