Save the Seriff - prasácká arkáda

  12:00aktualizováno  29. února 11:23
Klasická plošinová skakačka s neohroženým čuníkem v hlavní roli. Zachraňte uneseného šerifa, projděte všechny levely, probojujte se hordami nepřátel a zvítězte nad všudy přítomnými nástrahami!

Save the Sheriff

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Save the SheriffHry jsou různé, některé jsou lepší, jiné průměrné a pak existují i gamesy hodně špatné, které nikdo dobrovolně nehraje. Mohu vás však uklidnit - mnou dnes představovaná skákačka, která nese název Save the Sheriff, patří k tomu lepšímu, co na naší planetě pro platformu Windows v oblasti freeware her vzniká. Potěší tedy určitě nejedno hráčské srdce otupělé z věčných a téměř nekonečných 3D akčních stříleček a pobaví ho jak o letních bouřkách strávených u počítače, tak o dlouhých zimních večerech, kdy za okny padají hromady bílých vloček.

Příběh hry působí jako vystřižený z nějakého filmu - v jednom ospalém městečku na divokém západě zastaví jednoho krásného dne před zraky místního šerifa nákladní automobil, z něj vyskáčí čtyři lupiči, vykradou banku a aby toho nebylo málo, odcizí dokonce i přihlížejícího strážce zákona, který si v tom šoku ani nevzpomene, že by měl vlastně učinit nezákonnému jednání přítrž. Šerif má však štěstí. Jeho domácí čuník, což je zároveň hlavní hrdina hry, únos zaznamenal a vydává se mu na pomoc. Vím, že nyní už se příběh hry odvíjí trošku jinak než klasické westerny na stříbrném plátně, ale právě díky tomu je i trošku originální. Kdo by také obsadil do hlavní role malé nedorostlé prase?

Save the Sheriff Save the Sheriff je tedy, jak už jsem výše uvedl, klasická plošinová skákačka, kde je vaším hlavním a jediným úkolem projít všechny levely a dostat se až na konec. Hra je poměrně rozsáhlá a hráč tak projde s čuníkem obrovské množství levelů, v různých prostředích, které jsou plné překážek, nástrah, artefaktů i nepřátel odlišného kalibru i obtížnosti jejich zdolání. Potkáte se s různými druhy ostatních zvířat - například s hady, žábami, rybami a někdy budete mít co dělat, aby jste vyvázli bez šrámů. Kovbojové po vás budou házet granáty, občas krásné dámě donesete ptáčka zavřeného v kleci nebo odpálíte hromady dynamitů jimiž dostanete do pohybu množství balvanů překážejících vám v cestě. Proběhnete se po rozpadajícím se mostě a aby jste se dostali k prémiím, budete muset shodit balvan na plošinu, která pod jeho vahou praskne. Jsou tu různé trampolíny a navíc mají různé provedení, takže musíte dávat pozor kam vás to odhodí. Z některých levelů se lze dostat jen pomocí klíče, proto vám někdy nezbude nic jiného než ho najít a pak si teprve cestu k vytouženému pokračování odemknout. To vše je jen malý výčet toho, co na vás ve hře čeká. Překvapeními samozřejmě hra nešetří.

Save the Sheriff Grafika hry je pěkná, vesele komixová a mírně pixelovatá, což u mě vyvolalo nostalgické vzpomínání na staré dobré časy domácích videoher, kdy se mi po televizní obrazovce proháněl Super Mario. Prostředí hry je dokreslováno mnoha různými prvky, které jsou zde prostě jen tak, aby vaše cesty nebyly příliš jednotvárné. Jsou tu kaktusy, různé domy, hory, telegrafní stožáry a i motivy levelů se střídají, váš čuník se tak dokonce proběhne i v pravé nefalšované bouřce. Pozadí hry je paralaxní a efekt slunce, které se pohybuje na obzoru jistě také musel být pro programátory nemalý oříšek. Save the Sheriff běží v okně s využitím technologie Shockwave. Zvuky dokonale doplňují prostředí hry, ale hudbu by jste ve hře hledali marně. To však nevadí, spíše naštve chybějící možnost ukládání pozice, protože prodírat se znovu, při náhlém nezdaru, do desátého levelu, zabere slušné množství volných chvil.

Hru bych doporučil všem hráčům a to nejen těm, kteří mají rádi skákačky, protože kdo si hraje, přeci nezlobí a necelých 900 kilobajtů, které vám tato "legrácka" na disku zabere, není dnes v době stogigabajtových pevných disku nic, co by jste nemohli pro pobavení obětovat.


Autor:
 
Témata: Slunce

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz