Satan and Sons - ďábelský synáček

  12:00aktualizováno  12:18
Říkali o vás v útlém mládí, že jste byli neposlušné děti? Tahali jste kočku za ocas, házeli balónky naplněné vodou po autech a škrábali na lavice neslušné obrázky? Nebo snad ostřejší kalibr - plivání po důchodcích či rozbíjení hudebních nástrojů o hlavu svého sourozence? Pak toto je hra přesně pro vás.
70

Satan and Sons

Platforma: Freeware
Výrobce: Tunderan

Stáhnout

Satan and SonsJen v málokteré hře je vám dáno do vínku ovládat vysloveně špatnou postavičku nebo alespoň se ocitnout na nějakém nehezkém místě, kterému byste mohli říkat domov, ale pokud už se tak stane, většinou je to nezapomenutelný zážitek. Vzpomeňme například na oba díly Dungeon Keepera nebo ságu Legacy Of Kain, ve které jste ostrými zoubky vysávali krev všem kolemjdoucím. Nepamatuji si však, že bych někdy měl tu možnost si zahrát za potomka samotného Satana. Satan je vlastně prima chlapík, alespoň podle tvůrců seriálu South Park. Touží po "místě nahoře", utkává se ve férovém boxerském souboji s Ježíšem a nemá v lásce Saddáma Husajna. Krom těchto aktivit však také rozesévá své sémě a vychovává své Satan and Sons ratolesti. A právě jeden z takových malých Satánků se v této hře dostane pod váš kurzor.

Satan and Sons je naprosto klasická adventura, ve které používáte všechno na všechno, a když nevíte jak dál, proklikáváte preventivně každou obrazovku, ve které se objevíte. Děj je uvozen docela vtipným intrem, které vás dobře uvede do děje a hned zpočátku je vám naprosto jasně sděleno, že slečna serióznost si pro dnešek vybrala celoroční dovolenou. Zjednodušeně řečeno, máte zaučit synáčka do práce sil pekelných a ukázat, že jste důstojným mladým nástupcem (s fajnovými růžky a sexy ocáskem!). To sice nezní jako extrémně těžký úkol, ale zaručuji vám, že si při tom mozkové závity minimálně potrápíte. A bude vás to bavit.

Satan and SonsPokud jste si již prohlédli obrázky, tak vidíte, že po grafické stránce je na tom Satan and Sons velice dobře. Zejména při mini-procházce lesem budete jen valit oči. Bohužel, předměty, které můžete ve hře sebrat působí tak trochu jako pěst na oko. Je vidět, že byly vytvořeny zcela nezávisle na herním prostředí. Veliká škoda. Animace je provedena relativně dobře, pohyb je možná lehce trhaný, ale celkový dojem Satan and Sons nepůsobí nijak rušivě, což se počítá. Ozvučení je rozporuplnou částí hry. Muzika je vybrána přímo mistrovsky, každá obrazovka má svůj konkrétní motiv, který si vysloveně říká o to, aby byl roztažen do více lokací. Namluvení neexistuje, což při velikosti hry na disku dost zaráží, ale raději než poslouchat amatérský dabing si přečtu neutrální titulky.

Ke konečné obrazovce se dostanete velice rychle, což je také hlavním neduhem, který sráží hodnocení nepříjemně směrem dolů. Přeci jen od adventury bych čekal trochu delší čas strávený u počítače. Autoři však na svých stránkách slibují, že nás do budoucna oblaží pokračováním (respektive dalšími akty do Satan and Sons). Nezbývá než jim držet palce, neboť pokud se jim povede udržet nastolenou laťku, pak se máme na co těšit.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz