Santa Ride! - pravá vánoční jízda

  12:00aktualizováno  23. prosince 11:14
Santa Claus se již pomalu ale jistě vydává na svou každoroční pouť. Nejdříve však musí podstoupit jeden závod ve sbírání dárků, kde hlavní roli hraje čas. Dejte pokyn svému stádu sobů, vyrážíme!
80

Santa Ride!

Platforma: Freeware
Výrobce: Blueskied

Stáhnout

Santa RideDrobný poprašek sněhu, teploty blížící se k nule, obchody a ulice přecpané lidmi shánějící poslední dárky pro své známé, kamarády a rodinu. Takto to dodnes vypadalo v naší malé republice. Úderem půlnoci by se však vše mělo změnit – obchody by se měly vyprazdňovat, neboť bláznivé nakupování bude vyměněno za poklidný odpočinek v kruhu blízkých. Jestliže se vy, nebo některé z vašich dětí nemůže dočkat příchodu Ježíška, pusťte je na malou chvíli k monitoru vašeho počítače a nechte ho zahrát si dnešní Santa Ride!. Ten je totiž pro podobnou příležitost jako dělaný a na první pohled se tváří naprosto profesionálně – zkrátka přímo královský vánoční dárek od společnosti Invictus.

Stejně jako malované vajíčko k Velikonocům tak i Santa Claus neodmyslitelně patří k jednomu z hlavních symbolů amerických Vánoc. Vždy po setmění naloží dárky pro všechny hodné děti, zapřáhne několik sobů do svých tradičních dřevěných saní a vydává se vstříc několikahodinové přetěžké práci. Santa Ride

Tato daleká a úmorná cesta jej však čeká pouze jednou za rok, proto se to rozhodně dá přežít. To by se však nesměla stát taková katastrofa jako letos. Jednotlivé dárečky totiž někdo během noci posbíral a pečlivě je rozložil na jeden celý okruh, na nějž se následně se svými superrychlými saněmi vydáte.

Nejdůležitějším aspektem v tomto případě je čas, který na tuto celičkou hru máte. Toho je totiž vskutku málo a chcete-li vysbírat všechny dárky, nesmíte ani na chvíli zaváhat či dokonce narazit do některé z překážek! Sekundy neúprosně ubíhají a vám nezbývá nic jiného, než shánět žluté balíčky, jež jsou zpravidla důmyslně schovány za některou z lamp, stromů či dosti nešikovně položeny v záhybu cesty. Ačkoliv budete mnohdy riskovat hodně ošklivý karambol, jízda za tímto bonusem se rozhodně vyplatí, neboť ve chvíli, kdy vyprší poslední sekunda, hra končí a vám nezbývá nic jiného než zapsat svůj výkon do tabulky nejlepších hráčů. Santa Ride

Onen výkon nebude nic jiného než počet bodů, které se vám podaří za celou dobu nastřádat. Získávat je nemůžete pochopitelně žádným jiným způsobem než právě sbíráním ztracených dárečků, které jsou hned dvojí barvy – zelené a červené, přičemž v těch obalených červenou barvou se skrývají daleko cennější věci, tudíž je pochopitelné, že se dočkáte rovněž vyššího ohodnocení. Ovšem pozor, stejně jako žluté krabice, i červené dárečky jsou daleko hůře dosažitelné než ty zelené, zpravidla se povalující přímo na hlavní trase.

Jak jsem již naznačila v úvodu, hra se tváří takřka profesionálně, s čímž je spojená především technická stránka, která je jedním slovem výtečná! Zasněžená krajina, příjemné osvětlené okolní domy a kluziště, na němž vaši tahouni mírně podkluzují. To vše doprovázené perfektní vánoční písničkou Jingle Bells (Rolničky) tvoří tu pravou vánoční atmosféru. A co víc si můžeme právě v tento den přát? :-)


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 42 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz