Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

RT Tournament - deathmatchový souboj po slovensku

  12:00aktualizováno  12:42
Jedna z mnoha her slovenského RT Softu. Akční střílečka, ve které se vžijete do role plně ozbrojeného vojáka, vysbíráte zbraně, potřebnou munici a pak budete likvidovat kvanta nepřátel pobíhajících po herní obrazovce.
50

RT Tournament

Platforma: Freeware
Výrobce: RT Soft

Stáhnout

RT Tournament Kolik her ještě asi vznikne? A má ještě vůbec cenu je vyrábět, když už každá gamesa existuje v desítkách remaků nebo chcete-li předělávek? Nevystačili bychom si už s těmi, které k dispozici jsou? Určitě ano. Představte si, že by zakázali na celém světě další hry vyrábět... PlneHry.Cz i další podobné portály by jistě měly ještě několik desítek let o čem psát, protože dosud vyprodukovaná zásoba her by k tomuto účelu byla více než dostačující. Jenže programátoři by neměli co dělat. Pro mnohé autory freeware her je programování (a další činnosti s výrobou zábavného softwaru spojené) jedním z nejdůležitějších věcí v životě. Mnozí z nich by si tak museli hledat nového koníčka nebo přemýšlet o tom, co s životem dál. Někteří z nich by konečně měli čas na partnerku, jiní by ji teprve začali lovit. U programátorek by tomu bylo podobně. Vydavatelé by asi zrušili všechny časopisy týkající se nových her a místo toho by začaly vycházet retro články o hrách, které již dávno upadly v zapomnění lidí. I pro mě by měl totální zákaz tvorby her zajímavý následek - jeden můj kámoš tvořící gamesy a neustále si stěžující na nedostatek času by měl konečně čas založit se mnou kapelu...

RT Tournament Slovenský vývojářský tým RT Soft by zákaz produkce herního softwaru postihl také. Naštěstí k tomuto zákazu podle mých předběžných informací nedojde... A tak máme možnost setkávat se s tvorbou RT Softu i nadále. Dnešní hra nazvaná RT-Tournament je sice staršího data, ale nijak výrazně nevybočuje z řady ostatních titulů vytvořených tímto vývojovým uskupením a to ať už v kladech či záporech. Ústřední postavou týmu je kromě jiných Róbert Kriška a nutno dodat, že právě on může za dnes recenzovanou akční gamesu, protože díky němu spatřila světlo světa. Pokud bych chtěl vzpomenout některé další kousky z dílny RT Softu, určitě bych neopomněl propracovanou logickou hru Bludisko (která kloubí prvky klasického bludiště, Bouldera Dashe, Panga a dalších hříček), strašidelný Bloody Hunter, deatmatchovou střílečku pro dva hráče 2 Shoot nebo závodní hru Street Driver. Myslím si, že právě RT Soft patří k týmům, které ukazují, že i v GameMakeru se dají dělat návyková i zábavná volně šiřitelná dílka za předpokladu, že si ale s nimi dáte trochu práce. V RT-Tournamentu se vžijete do role vojáka, jehož úkolem je sebrat zbraň, potřebnou munici a za pomocí těchto destrukčních nástrojů zlikvidovat všechny nepřátele na obrazovce, kteří se ale naopak snaží zase zničit vás. Náboje jsou pro každý level omezeny a proto s nimi musíte šetřit. K ochraně před drtivou palbou nepřátel vám často poslouží přítomné zdi i další artefakty, ale i ty lze střelbou zničit, takže není radno schovávat se za nimi příliš dlouho. Pokud však přijdete o všechny náboje a další již na obrazovce nejsou k mání, je vaše smrt jistá, RT Tournament protože vojáci vás dříve nebo později zničí.


Musíte si také hlídat své zdraví. V některých levelech lze sebrat lékárničku, která vám jeho hodnotu o něco zvýší, jindy si však musíte vystačit jen s tím, co máte. Věřte nebo ne, zdraví není nikdy dost, což si člověk bohužel často uvědomí, až když jde do úzkých (což platí i v běžném životě). Kromě death-matchové hry máte ve hře k dispozici i tréninkový mód, kde si lze vyzkoušet základní ovládání i likvidování čehokoliv, co vám stojí v cestě. Dokažte, že se nenecháte zničit partou ozbrojenců, stahujte!

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...