Rom Check Fail - vše co máte rádi

  12:00aktualizováno  12. července 8:10
Představte si, že na svém harddisku máte všechny známé herní legendy jako Mario nebo Pacman. Následně dojde k naprostému pomatení vašeho stroje. No a výsledek vám již předvede tato originální hra.
70

Rom Check Fail

Platforma: Freeware
Výrobce: Farbs

Stáhnout

Rom Check FailPokud jste se doposud v recenzi někdy dočetli o tom, že mátetu čest se směsicí několika her či dokonce žánrů, můžete na tato slova okamžitě zapomenout. Něco takového totiž může prohlásit pouze člověk, který doposud neměl tu čest se zahraničním projektem, jež si říká ROM CHECK FAIL. Rom Check Fail

Nepříliš optimistický název, řeknete si a tomuto negativnímu ladění odpovídá i úvod do hry. Ve chvíli, kdy vám na obrazovce začnou blikat chybové hlášky a červené errory, nevypínejte se strachem hru a jednoduše pokračujte dále. To co přijde posléze, bude totiž mnohdy ještě divočejší. Na vašem počítači totiž došlo k chybě při čtení z ROM, což mimochodem způsobilo opravdu velký nepořádek. A vzhledem k tomu, že patříte mez ivášnivé hráče starých počítačových her, udělalo to pěkný nepořádek i na vašem harddisku.

A od toho se vlastně odvíjí vše, co se bude v následujících minutách na obrazovce dít. Cílem je projít všemi dvaceti levely, což by ještě nebylo nic tak originální. To spočívá až v tom, že vlastně nebudete Rom Check Failschopni říct, jakou hru hrajete. Autoři dali do jedné velké mísy prvky z her jako je Mario, Pacman a jiné stařičké záležitosti a ty maximálně promíchaly. To v praxi znamená, že budete kupříkladu ovládat postavu maria, pohybovat se budete ve vesmíru a útočit na vás budou létající koule. Aby byl celkový dojem dokonalý, bude vám jako doprovod hrát známá melodie, ovšem vyňatá ještě z trochu jiné herní záležitosti. Tím vzniká maximální salát, který se navíc neustále mění. Každý postava znamená unikátní ovládání a ve chvíli, kdy si na herní prostředí zvyknete a začnete se v něm orientovat, obrazovka rázem zčerná a provede se změna, která ovlivní všechny výše uvedené aspekty. V mnoha případech přitom není ani jasné, co udělat pro dokončení levelu. Mě osobně se kupříkladu poveslo zabít všechny nepřátele, sebrat bílý puntík a podobně. Zkrátka budete muset improvizovat, stejně jako to dělali vývojáři při tvorbě této hry.

ROM CHECK FAIL je jedna z těch her, do nichž musíte nejprve proniknout. Zpočátku budete zmateni, nebudete chápat a autory proklínat. Tento pocit brzy vystřídá nadšení z originality a sami si s radostí v trochu netypickém duchu zavzpomínáte na hry, jež jste před mnoha lety hrávali.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz