Roly Poly Pumpkin - kutálející se dýně

aktualizováno  12:30
Haloween se v našich končinách příliš neslaví, to ale neznamená, že si nemůžeme vychutnat tuto stylovou haloweenskou záležitost stavějící na roztomilém prostředí a skvělém technickém zpracování.
78

Roly Poly Pumpkin

Platforma: Freeware
Výrobce: -Adam-

  • skvělé technické zpracování
  • celková roztomilost
  • žádný jasný a zábavný cíl

Stáhnout

Roly Roly Pumpkin

Roly Roly PumpkinKolem Roly Poly Pumpkin: And the Totem of Mystery je na zahraničních stránkách celkem velký humbuk. Vysoké hodnocení, pochvalné zprávy a nadšení hráči a jak jistě uznáte, byl by hřích nepředložit takovýto projekt také vám, čtenářům Plných Her.

Hned na úvod bych ráda pročistila pole čtenářů a ty, kteří od projektu čekají tuny valící se krve nebo alespoň lehkou akci, měli by okno prohlížeče zavčas zavřít. I když se jedná o projekt cílený na Halloween, tedy svátek všech čarodějnic, duchů a především dětí, kteří si jej užívají nejvíce, bát se při něm rozhodně nebudete – spíše naopak.

Roly Poly Pumpkin bych doporučila klidným duším, tedy těm, kteří se rádi kochají Roly Roly Pumpkintechnickým zpracováním, originálním ovládáním a na pozadí si poslechnou velmi příjemnou hudbu. To jsou totiž všechno kvality této hry. Vezměme to tedy popořádku. Jako první jsem zmínila technické zpracování zasazené do jakési fantaskní krajiny, po které se valíme ovládajíce malou oranžovou dýni. Krajina je pořádně kopcovitá a skýtá i mnohá překvapení v podobě malých předělů, mostů, hub, které vás budou vyhazovat do vzduchu. Pak je tu také celá řada věcí, které ve hře nehrají jako takové roli, přesto k ní neodmyslitelně patří. Jde kupříkladu o monstra zjevující se na pozadí, fakticky vás ale nijak neohrožující. Stejně tak jsem byla unesená z kývajících se barevných stromů. Tento efekt je obzvláště zajímavý, pokud se stromy nachází třeba dva vedle sebe a houpají se ze strany na stranu společně. No a právě na takovýchto drobnostech hra stojí a padá, a aby byl roztRoly Roly Pumpkinomilý dojem dokonalý, je k němu nutné připočíst také hudbu, která se v jistých fázích střídá, vždy se hodí k celkové tématice a tak nějak do projektu zapadá. Zkrátka jednička s hvězdičkou.

Z ovládání jsem byla zpočátku trochu vykulená. Zapomeňte na klávesnici, do ruky uchopte svou myš a připravte si zejména levé tlačítko a kolečko. Rolováním kolečka nahoru a dolů rozpohybujete dýni na jednu nebo druhou stranu. Pokud se tedy budete pohybovat, budete kolečkem na jednu stranu točit téměř neustále a do toho občas mačkat klávesu pro skok. Ovládání tedy poměrně netradiční, přesto ale dobře funkční.

Celkově je Roly Poly Pumpkin hrou kvalitně zpracovanou, velmi dobře vypadající ale po několika minutách lehce nudnou. Úkolů máte vlastně hodně málo a tak až na malé výjimky jen prolézáte virtuálním prostředím a kocháte se okolím. No a i to jednou omrzí...
Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz