Rogue Warrior - mistrem v házení dýkou

  12:00aktualizováno  6:18
Pokud se na zemském povrchu objeví takto početná armáda nemrtvých, je třeba jednat velice rychle. Právě proto byl do akce vybrán možná trochu legračně vypadající hlavní hrdina, který si ale s vaší pomocí se situací hravě poradí.
70

Rogue Warrior

Platforma: Freeware
Výrobce: Dead Red Games

Stáhnout

Rogue WarriorFešné sako a do ruda zbarvená hlava, která na hlavě vytváří celkem úsměvný květák. Pravda, takto zpracovaného hrdinu nemíváme na freeware scéně každý den. Přichází s ním až energická hopsačka Rogue Guardia, která mě osobně velice zaujala.

Základem je zboku viděné prostředí. Do něj pronikneme právě v kůži výše popsaného hlavního hrdiny, který vyniká v poměrně netradiční bojové disciplíně – vrhání dýk po kolemjdoucích potvorách. No a to se mu bude náhodou náramně hodit, neboť to je jedna z mála věcí, která na poskakující nemrtvé nepřRogue Warriorátele opravdu platí. Ti vypadají jako by právě vystrčili hlavu ze svého vlastního hrobu, chodit se nenaučili a místo toho chaoticky až směšně poskakovali. Bohužel pro vás, znesnadňují tím poměrně výrazně možnost přesně se strefit. Takto bude totiž třeba dobře a správně časovat a dýku odhodit tak, aby zasáhla protivníka, když bude na zemi. Nebo si naopak vyskočit, hodit ji z výskoku a ta zasáhne protivníka ještě ve vzduchu. Taktika je na vás, ale na zapeklitější nepřátele budete muset zkoušet obě výše popsané možnosti. K nim nepochybně patří netopýři, kteří nejen že jsou daleko menší a tudíž hůře zasáhnutelní, navíc se pohybujíc v chaotických kroužcích, což znamená žRogue Warriore na ně někdy ani z povrchu nedosáhnete, neboť k zemi ani nepáchnou. S osvěžením armády nepřátel novými tvářemi souvisí i měnící se prostředí, které zpravidla přijde s každým nově načatým levelem.

Co se další specialitky v souvislosti se zabíjením týče, je systém, jakými si obstaráváte dýky. Autoři vám jich do rance nenadělili neomezené množství, do začátku dostanete řekněme dvě nebo tři a pracovat s nimi bude třeba obezřetně. To znamená hodit je po protivníkovi ale tak, aby se dýka velice brzy zastavila o překážku, kdy sï pro ni můžete prostě zaběhnout. Sběrem vlastních dýk tedy obnovujete alespoň onen nízký počet braní, které jsou vám dány do vínku, přičemž postupně samozřejmě narazíte i na dýky nové, jež počet zase o fous navýší.

I když jsem tomu zpočátku nevěřila, Rogue Guardian je více než obyčejnou hopsačkou. Vedle slibného zpracování nabízí i vybroušenou hratelnost, která vás chytne a hned tak nepustí. Pokud podobným hrám holdujete, neváhejte ani minutu...

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz