V akci Robokiller své protivníky doslova mažete ze světa

  19:30aktualizováno  19:30
Retro akční hra (tzv. doomovka) s originálním systémem soubojů? I to je možné. V Robokiller nestřílíte lasery, rakety a kulky, ale vymazáváte kousky robotických nepřátel. Podobně, jako v nějakém kreslícím programu obrázek pomocí gumy.
75

Robokiller

Platforma: Freeware
Výrobce: 2point5D

  • opravdu originální souboje
  • měnící se prostředí
  • každý robot má jinou slabinu
  • průměrný level design
  • souboje jsou po čase repetitivní (málo zbraní, neustále opakujete ty samé pohyby myší)

Stáhnout

Robokiller | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Robokiller

Robokiller je v podstatě klasická akční hra z pohledu první osoby, takzvaná „doomovka“, ve které jsou vašimi nepřáteli (jak je zřejmé už z názvu) roztodivné druhy robotů. Vyznačuje se ovšem jedním specifickým herním prvkem, který z ní činí velice originální počin. Místo z destruktivních zbraní zde totiž „střílíte“ z jakéhosi „umazávače“ a své protivníky doslova gumujete, jako kresby na papíru.

Robokiller

Zářná budoucnost. Místo lidí v továrnách pracují roboti všeho druhu a člověk si tak může užívat chvilky klidu. Jediným člověkem v jedné takové továrně jste vy, hlídač a technik v jedné osobě. Vaším úkolem je dohlížet na práci robotů a dávat pozor, aby výroba pokračovala jak má. Nudná práce se ale promění v hrdinský boj o přežití ve chvíli, kdy se roboti z neznámého důvodu vzbouří.

Robokiller

Herní systém Robokiller je v podstatě naprosto klasický. Úkolem je procházet jednotlivé úrovně, nacházet barevné karty, které odemykají cestu dál a během toho likvidovat všechno, co se pohne. Nemáte ale po ruce rotační kulomet s kamionem munice, ale zbraň, která dokáže odmazávat kousky nepřátel. Zbraň nepoužívá munici, ale má celkem krátký dosah, který se dá vylepšit nalezením dalších součástek.

Robokiller

Dá se říct, že souboje zde probíhají tak, že zatímco roboti po vás pálí ostrými, vy (za pomoci pohyblivého mířítka) roboty gumujete, podobně jako v libovolném programu na kreslení. Každý druh robota je přitom náchylný na jinou část svého těla.

Robokiller

Těm základním vygumujete červenou kameru na hlavě a je po nich. Dalším musíte umazat kus pásového podvozku a tak dál. Všechny protivníky lze sice zničit bezhlavým mazáním, ale zvlášť u těch silnějších je velmi výhodné zaměřit se na specifickou slabinu.

Robokiller

Sem tam jde také umazat něco v úrovních samotných, ale takových možností je velice málo. Bohužel, samotná architektura levelů je doslova archaická (a připomíná některé z nejstarších pseudo-3D akčních her) a dalo by se říct, že i průměrná. Prostředí se neustále mění, ale strukturou jsou si úrovně podobné jak vejce vejci a kromě dveří otevíraných mezerníkem, nebo ohně, který lze zhasit v nich na nic zajímavého nenarazíte.

Robokiller

Robokiller je i přesto velice dobrá akce. Jejím jediným problémem, že kromě originálních soubojů (ze kterých se ale po první úrovni začne ozývat rutina) toho moc nenabízí. Design úrovní je přinejmenším nezajímavý, retro hudba je sice retro, ale po dvou minutách začne lézt na nervy. Zbraní sice najdete vícero, ale všechny fungují na stejném principu. I přesto je Robokiller pěkná akční retro oddechovka.

Zde si můžete stáhnout také verzi pro Mac a Linux.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz