Robocraft je plný možností pro hračičky a stavitele

  13:05aktualizováno  13:05
Geniální inženýři všech zemí, spojte se! V Robocraft si vytvoříte vlastní bojový stroj podle svých představ a pak jej vyzkoušíte v krutých bitvách mnoha hráčů proti sobě. Zde je jedinou překážkou jen vaše vlastní fantazie.
90

Robocraft

Platforma: Freeware
Výrobce: Freejam

  • velké množství prvků (pancéřování, zbraně, motory...)
  • je to jako vrátit se do dětských let, ovšem v brutálním podání bojové vřavy
  • pěkná grafika a technicky téměř bez vady
  • během bojů toho samotný nedokážete moc ovlivnit
  • často skončíte na mrtvém bodě bez možnosti se pohnout ani střílet

Robocraft | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Robocraft

Jen se přiznejte, kdo z vás během svého mládí nikdy nesáhl na nějakou stavebnici. Mám na mysli ty tvořené z dílků a hejblátek, které jsme v zápalu kreativity skládali dohromady a tvořili úžasná díla. LEGO, Cheva, Merkur a nyní Robocraft. Vytvořte si zde z různých prvků ničivý stroj, tank nebo vznášedlo a vyzkoušejte jeho sílu proti živým oponentům. Fantazii se meze nekladou.

Robocraft

Největším nedostatkem všech stavebnic bylo, že po postavení svého mistrovského díla jste jej mohli možná tak někde vystavit, nebo rozebrat. Když jsme byly děti, naše fantazie nám dovolila hrát si na demoliční experty, nebo třeba na vojáky v bitvě. Nyní na to máme Robocraft.

Robocraft

Hra vlastně sestává ze dvou částí. V té první se pohybujete ve své vlastní soukromé garáži, kde je vaším jediným omezením počet zdrojů, za které můžete nakupovat další a další prvky, nebo vylepšovat ty stávající. Úkolem je postavit válečný stroj z malých krychliček. Pomocí koleček a pásů tanky a obrněná vozidla, pomocí trysek vznášedla a letadla. Hra obsahuje obrovské množství různých materiálů a zbraní, takže záleží jen na vás, jak bude konečný stroj silný, jak bude vypadat a podobně.

Robocraft

Podle videí, která ukazují šílené výtvory ještě šílenějších hráčů, zjistíte, že je možné vytvořit vlastně cokoliv. Je jen potřeba počítat s tím, že během bitvy vás budou ostřelovat, ničit ze vzduchu a navíc na vás bude působit gravitace. Tank tak potřebuje trochu potřebné stability a pancéřování, jinak budete všem kolem pro smích.

Robocraft

V bitvě proti sobě útočí dva týmy a snaží se buď kompletně vylikvidovat stranu soupeře, nebo obsadit strategické body po vzoru Battlefieldu. Většina soubojů se vede na poměrně velkou vzdálenost a tak ke slovu přijdou i dělostřelecké kanóny, kterými někteří hráči disponují. Velmi pěkná je destrukce vozítek. Ta jednak ztrácejí integritu (prostě ukazatel života) a jednak jsou jim postupně ustřelovány kousky, ze kterých jsou tvořena. Nezřídka se tak setkáte s vozidlem, kterému zbylo jedno kolečko.

Robocraft

Robocraft je na jednu stranu geniální a geniálně zábavný, protože při jeho hraní vás jímají stejné pocity, jako když jste s plastovými vojáčky vedli bitvy v útlém mládí. Hra jistě není bez chyby. Některé prvky je třeba dotáhnout, ale jinak titul působí robustně. Navíc je neustále ve vývoji. Bůh ví, jestli autoři zůstanou i dále příznivě nakloněni a hra zůstane jako nyní v kompletně bezplatné verzi, nebo ji nakonec zpoplatní. Tak jako tak, stavte a válčete, dokud je čas!

Hru můžete stáhnout na stránkách STEAMu.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 100 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz