Robby Bobby - neohrožený kovboj

  12:00aktualizováno  6:31
Pakliže patříte k těm, kteří nepohrdnou žádnou 3D akční střílečkou, dnešní hra Robby Bobby bude pro vás tou pravou. V enginu, který by se bez nadsázky dal přirovnat kupříkladu ke Quakovi (možná i Unrealu), tak přichází hra, v níž si budeme hrát na kovboje.

Robby Bobby

Platforma: Freeware
Výrobce: Holiday Games

Stáhnout

Vy, jež prvně zhlížíte k velikosti instalačního souboru (něco pod deset mega), zůstaňte na pozoru. Ačkoliv se vám tato velikost může zdát větší než přijatelná, v tomto případě udělám vše pro to, abych vás přesvědčil o nutnosti stáhnout si Robbyho na svoje PC. Dnešní hra totiž skutečně stojí za těch pár korun, které obětujete za její download. Ptáte se, proč budu dělat možné i nemožné, jen abyste si freewarovku Robby Bobby stáhli? Odpovím vám v následujícím odstavci.

Robby Bobby je titulem, který na první pohled nezaujme, ale později zjistíte, že o moc lepší hru (samozřejmě, z oblasti freewaru) jste nejspíše ještě nehráli. Je jasné, že autoři dokázali opravdu zázrak, když takto dokonale propracovanou a graficky skvostnou hru dokázali vměstnat do zmiňovaných 10 MB.

RobbyBobby

Hra neobsahuje žádné klasické menu a krátce po naběhnutí se zobrazí jen jednoduchá obrazovka s popiskem, že mezerníkem hru spustíte, zatímco ESCapem opustíte. Nepředpokládám, že byste chtěli bez vyzkoušení skončit, takže volte jistojistě mezerník. Ten vás přenese po neskutečně dlouhém nahrávání přímo do akce (je možné, že tak dlouhé načítání bylo chybou mého PC, neboť na Windows XP hry přeci jen zatím neběhají tak, jak by měly, ale ruku do ohně bych za to nedal).

Nejspíše budete překvapeni, jak moc detailní grafiku tato "malá" hra obsahuje. Já sám jsem byl celkem v šoku, podobný styl zpracování bych čekal spíše od komerčních her a ne od jakési neznámé freewarovky z druhého konce světa. Na škodu to však není, takže se s tímto potěšujícím faktem smiřme :-)

Primárním úkolem hry je sesbírat jistý počet artefaktů, které jsou rozházeny všude možně po levelu. Čas od času narazíte na srdíčko, které znamená život k dobru, případně na lékárničku, jejíž účinek musí být každému jasný.

RobbyBobby

Když jsem hru hrál prvně, nejdříve jsem se snažil prozkoumat okolí. Hned za prvním rohem ale na mě čekalo překvapení v podobě jakýchsi indiánů, kteří po mně jeden po druhém vrhali nože. Některým jsem stačil uhnout, jiným nikoliv. S lítostí jsem tak sledoval, jak moje stupnice vyjadřující zdraví nenávratně klesá k nulové hodnotě. Smrt následovala za pár sekund. Druhý start hry jsem byl obezřetnější, snažil jsem se indiány příliš nedráždit a likvidovat je přesným zásahem jednoho po druhém. Bohužel, těchto přesných zásahů je třeba několik, takže zneškodnění skupinky indiánů může být klidně otázkou pěti minut.

Jak jsem postupoval dále do hlouby levelu, každou chvíli jsem byl nucen bojovat se stále silnějšími nepřáteli. Jednou to byl medvěd, podruhé inčučůna obřích rozměrů či horský yetti. Obtížnost hry se po deseti minutách zvedla snad o stovky procent. Naštěstí však každou chvíli natrefíte na život či energii k dobru a tak se hra dá s trochou cviku zvládnout a zdárně dokončit.

A v čem je tedy hra tak skvělá? Ve všem. Grafika téměř dokonalá, také zvuky se povedly. Spolu s dokonale zvládnutou hratelností a lineárně vzrůstající obtížností nabízí Robby Bobby hráčům zážitek, na který jen tak nezapomenout. Hru doporučuji skutečně všem!

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz