Risk Of Death je hra jen pro opravdové tvrďáky

  15:00aktualizováno  15:00
Tato akční hra postavená na principech skvělé arkády Risk Of Rain se vyznačuje mnohými zjednodušeními oproti svému vzoru, ale také extrémní obtížností.
60

Risk Of Death

Platforma: Freeware
Výrobce: ANtY93

  • nekončící akce
  • vylepšování postavy
  • absurdní obtížnost
  • některé schopnosti jsou k ničemu

Stáhnout

Risk Of Death | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Risk Of Death

Tato akce si bere koncept ze svého staršího bratříčka Risk of Rain a dalo by se říct, že na jeho úspěchu trošku parazituje. Na druhou stranu je zdarma a mnohem jednodušší. To však myslím pouze po stránce obsahu, protože i když Risk Of Rain byla velmi obtížná hra, oproti Risk Of Death to byla pouhá procházka růžovou zahradou. Dokážete vydržet nekonečný nápor?

Risk Of Death

V nabídce máte na výběr tři postavy: pyromancera, ledového mága a cosi, co autoři nazývají "trickster", tedy jakéhosi iluzionistu. V principu jde o to ustát neustálý příval různorodých monster. K tomu se vám hodí čtyři speciální schopnosti, kterými každá postava disponuje.

Pyromancer má možnosti metat ohnivé koule, vyvolat dopad meteoritu, vytvořit plamennou stěnu a vytvořit všeprostupující ohnivý paprsek. Ledový mág má pomalý útok, ale soupeře zmrazuje a nakonec trickster vyvolává cosi jako gravitační pole, které všechno v cestě nasaje.

Risk Of Death

Na konci mapy jsou dva teleporty, ze kterých v pravidelných intervalech vycházejí nebezpečná monstra, po jejichž zničení zůstávají peníze. Za ně v magické věži v krátké pauze mezi útočícími vlnami zakoupíte některé magické předměty, které hraní ulehčí. Vlastně je to velmi primitivní, že? Obrovským problémem je ovšem neskutečně nevyvážená obtížnost.

Tam, kde originál překvapoval náročností, Risk Of Death jde ještě dál. Smrt je dílem okamžiku trvajícího asi půl vteřiny, nebo možná tak dvou útoků libovolného monstra. Hra se hráči i trochu vysmívá, když nejnižší obtížnost označuje slovem "baby". I s ní však umřete záhy.

Risk Of Death

Další nastavení jsou pak zcela absurdní. Jedinou postavou, se kterou se mi podařilo přežít alespoň několik prvních vln, byl trickster, který má velmi rychlý a silný útok a schopnost vyskočit vysoko nad hlavy nepřátel, a uniknout tak na krátkou chvíli do bezpečí.

Risk Of Death je dobrá hra, nechápejte mě zle. Jen až příliš očividně vyzobává drobky po hře, která komerčně vyšla snad ani ne před měsícem. Kdyby nebylo extrémní obtížnosti, ze které vám polezou oči z důlků a nervy ušima, byla by to zábavná, zjednodušená verze vynikající hry. Pokud se však cítíte silní v kramflecích, určitě Risk Of Death vyzkoušejte. Buď vám srazí hřebínek, nebo se stanete herními bohy.

Na oficiální stránce hry můžete najít verzi pro Mac a také speciální vánoční verzi s novou hratelnou postavou v podobě Santy.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz