Return of Egypt – v pyramidách to žije

  12:00aktualizováno  12:36
Japonci prostě umí vytvářet geniální počítačové hry. Příkladem jsou hry jako Metal Gear Solid či série Silent Hill. Skvělá arkáda Return of Egypt je jasným důkazem jejich umu i na freeware scéně.
80

Return of Egypt

Platforma: Freeware
Výrobce: Driven Phantom Soft

Stáhnout

Return of Egypt První co by se asi slušelo, je seznámit vás s dějem hry, ale bohužel právě kvůli tomu budu muset nejdříve zmínit jediný nedostatek této zábavné skákačky. Celá je totiž psaná v japonštině, což má celkem dost nepříjemný dopad – asi si tu nic moc nepřečtete, leda byste se vyznali v japonském písmu. O příběhu tedy jen krátce: musíte zabít zlého démona a klasicky tím zachránit celý svět, přičemž sami budete hrát také za starého, ale hodného démona. Cestou potkáte dokonce i několik postav, které se vážou k příběhu a se kterými budete moci vést dialogy, ale jak už jsem zmínil, moc si z nich neodnesete.

Return of Egypt Return of Egypt je arkáda, na jaké jsme již zvyklí – běháte po chodbách, skáčete a cestou likvidujete nepřátelé, jejichž počet je celkem slušný. Jednotlivé druhy se často střídají, takže je tím zamezeno stereotypu, kdy jen znuděně kosíte stále ty samé potvory. Kouzelnou moc vaší hole zpočátku okusí chátrající kostlivci, kteří jsou spíše k smíchu, ale postupně budete potkávat mnohem těžší kousky jako třeba létající kněze, mumie s vrhajícími dýkami a podivné modré létající ohníčky. Obtížnost hry tak časem roste a v pokročilejších fázích se už budete muset ozbrojit pevnými nervy, trpělivostí a neméně hbitými reflexy. 

Tradiční třešinkou na dortu jsou bossové. Na každého z nich obecně platí jiná strategie a při souboji s nimi si musíte dávat dvojnásobný pozor, protože disponují hned několika typy útoků. Naštěstí se vaše postava také během hry taky trochu vyvíjí. Hned po pár minutách hraní například dostanete schopnost rychlejšího běhání, díky které můžete vyskočit i tam, kam byste se dříve nedostali. Return of Egypt Ovšem tato schopnost je nic proti tomu, čím budete disponovat později – blesky a ohnivé bouře mají něco do sebe. K vyvolání kouzla musíte namačkat různé klávesy a platí, že čím lepší kouzlo, tím složitější kombinace. Jediné co by vás mohlo zaskočit, je fakt, že si hned na začátku hry musíte pomocí klávesy F4 přednastavit ovládání na klávesnici, ale to je jen drobná muška

Jak jsem již přednesl na začátku, kromě textů v japonštině nemá Return of Egypt chybu. Zpracování je naprosto skvělé a grafika je na poměry freeware her na výši. Podobně jsou na tom animace, zvuky, hudba, prostě všechno na co si vzpomenete. Nejvíce však oceníte samotnou hratelnost, která vás doslova popadne a nepustí. Kdyby tvůrci nelenili a vytvořili anglickou verzi, bez váhání bych sáhl po devítce :-).


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz