Remembering je nesnadno pochopitelná meditace

  20:15aktualizováno  20:15
Zážitková jízda kolem vesmírných těles a surrealistických objektů Remembering není hrou pro každého. Neobsahuje žádný herní cíl, soustředí se na prozkoumávání zvláštních scenérií a podniká meditativní cestu do cizí mysli, což ji činí i nesnadno pochopitelnou.
55

Remembering

Platforma: Freeware
Výrobce: Sonic Picnic

  • zvláštní a meditativní
  • neobyčejný zážitek
  • vlastně to není ani hra
  • nemusí bavit každého

Stáhnout
Remembering

Zvláštní experimentální hříčka Remembering připomíná meditativní cestu do vlastního nitra. Obtížně pochopitelná a pro někoho nezábavná hra viděná z pohledu vlastních očí je vlastně titulem na pomezí umění a hry. Zvukově a hudebně skvělý, graficky barevný a zajímavý trans však kvůli absenci jakéhokoliv cíle může mít za následek to, že jej vlastně nikdo nepochopí.

Remembering

Existuje-li v herním průmyslu něco jako avantgarda, pak Remembering by zcela zaslouženě mohl plnit úkol manifestu. Ve hře se ocitáte ve zvláštním zasněném světě, který je tak minimalistický, až je krásný.

V tomto prostředí podobnému nebi pak prozkoumáváte styčné body, které se vám odhalují, když pomocí tlačítka myši vydáváte klavírní zvuky. Kolem vás padají podivné obrazce a jakoby sněží velké bílé vločky.

Remembering

Remembering je cosi, jako meditativní trip plný symbolů. Kromě velmi pěkné, melodické a rozvážné hudby totiž na pozadí většinou hrají i tóny, které vydává samotná krajina, nebo její prvky a nebo je rovnou slyšet jakýsi rozhovor. Pro obyčejného člověka je toto jen těžko stravitelné.

V jednu chvíli se totiž hráč prochází po čemsi, co vzdáleně připomíná lesík, a každý z roztodivných stromů při jeho dotyku mizí a hned zase prolétává obrovskou rychlostí prázdným vesmírem kolem stovek barevně osvětlených krychlí. Všechny výjevy jsou sice nepochopitelné, ale esteticky velmi pěkné a krásně by sloužily jako spořič obrazovky.

Remembering

Je potřeba říci, že Remembering je velmi zvláštní počin. Experimentální dílo tohoto typu by se mnozí zdráhali označit za hru a já osobně s tím mám také docela velký problém. Nemá totiž žádný cíl ani úkoly, hráč jde zkrátka kupředu a kouká po okolí, které je sice prázdné, ale velmi pěkné.

V tomto případě je třeba se rozhodnout, co jako hráči chcete. Pokud máte náladu spíše na poměrně konzervativní typ her, jako jsou střílečky či hry na hrdiny, pak se Remembering zdaleka vyhněte. Ale pokud nelitujete vyměnit svých pět minut za něco velice neortodoxního a zvláštního, pak jste na správné adrese.

Na oficiální stránce hry lze najít i verzi pro Mac OS X.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

55 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz