Relight: Eternal Overture - zábavný Bomberman trochu jinak

  12:00aktualizováno  18. října 7:26
Desítky nepřátelských jednotek pohybujících se po rozlehlé místnosti čekají jen a pouze na váš smrtelný projektil. Zlikvidovat všechny totiž bude tím hlavním úkolem, který na vás v této hře podobné Bombermanovi čeká.
70

Mario The Mathematician

Platforma: Freeware
Výrobce: Hello

Stáhnout

RelightRelight: Eternal Overture je dalším pro Evropany nečekaně problematickým projektem. Tím hlavním, co vás zasáhne nečekaně velkou silou je jazyková bariéra, která tentokráte vadí ještě více než u jiných předmětů. Že jen s nevolí musíme přeskočit úvodní vysvětlení příběhu psané japonskými klikyháky lze jakž-takž přejít, daleko citelnější se ukazuje orientace v hře samotné. A to navzdory, že základní principy, stejně jako zahájení hry je naprosto intuitivní a proběhne jen několika málo stisknutími klávesy Z, která je spolu s X hlavními akčními klávesami.

Důležité je hned zpočátku zmínit, že se projekt orientuje ve starém dobrém Bombermanovi, tudíž nebudete s největší pravděpodobností tápat ani coRelight se hlavní obsahové stránky týče. Základem všeho je pochodování po herní obrazovce rozdělené do pravidelných čtverců, na nichž čas od času stojí malá překážka, kterou naštěstí dokážete díky své zbrani odstranit. I když to ve většině případů není přímo nutné, plýtvat municí na tyto příležitosti se rozhodně vyplatí. V útrobách nenápadných boxů se čas od času nachází také zajímavý bonus, který vám mnohonásobně ulehčí následné počínaní. Řeč je kupříkladu o zvýšení dosahu vaší zbraně, která místo jediného políčka v okolí zvládne likvidovat i na druhém či třetím. To mimochodem navyšuje vaši bezpečnost, již se nadále nebudete muset přibližoRelightvat téměř na dosah svým protivníkům. To je obzvláště nebezpečné dodáme-li, že většina z nich jsou neskutečně hbití ba co více i vybaveni zbraněmi, které neváhají použít. Naštěstí ale situace není tak černá, jak by se mohlo zdát a hlavního úkolu mise, tedy vymýcení všech potvůrek, dosáhnete poměrně snadno, alespoň v případě, že věnujete několik úvodních minut tréninku. Přeci jen je třeba nasbírat základní zkušenosti co se vyhýbání ostatním týče, a stejně jako vstřebat některé zásady bezpečného života uvnitř Relight. I tak se ovšem nevyhnete několika náhlým smrtím, které přichází ihned poté, co spotřebujete všechny životy. Za zápor lze počítat i fakt, že vždy začínáte od úplného začátku, díky čemuž se na závěr celkových 25 levelů nejspíše nedostanete.

To může zapříčinit i fakt, že systém sbíraných bonusů a inventář je japonsky nemluvícím hráčům tak trochu odepřen, přijít na něj tedy budete muset svépomocí. Směrem nahoru hodnocení vytahuje grafická stránka, jež je opravdu líbivá.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz