Red Situation – třináct pater hrůzy

aktualizováno 
Je to jednoduchý. Někde v tom věžáku jsou ukrytý tři soubory, které nezbytně musíme získat. Red Situation znovu ukazuje, že agentova práce není žádný med.
50

Red Situation

Platforma: Freeware
Výrobce: Tupix Studios

  • Grafika
  • Přestřelky
  • Zpracování
  • "Hudba"
  • Délka

Stáhnout

red_situation_04

red_situation_01Zimní odpoledne, slunce zapadá sotva člověk vyleze z postele, na tácu zbývá tvrdé cukroví od vánoc – prostě ideální čas utéct od chmur k nějaké recenzi! Třeba Red Situation. Název trochu divný, ale akce by mohla vypadat slušně. Zahraniční recenzenti tečou z grafiky; no už jsem viděl lepší. A je tu loading screen. Hmm, agent OITO vypadá jako by usnul v soláriu s brýlemi na očích, ale nemusí být každý protagonista takový frajer jako Solid Snake nebo Josef Nevařil.

red_situation_02Pro Kristovy rány!! Co je to za zvuky!? Hned po načtení hráče uvítá midi kakofonie, kterou nejspíš autoři považují za hudbu – vypnout se totiž dá totiž tlačítkem M, podle mute soundtrack. Hlavní panák by taky mohl přidat do kroku, ale zatím to nevypadá tak děsivě špatně jako tristní The Squad a jiné jí podobné Satanovy pokusy na poli 3D akcí. Ale co už, první mise nemusí být zrovna posvícení.

red_situation_03BANG! BANG! Nemůžu uvěřit, že si mě ti holomci vůbec nevšimli. Pistole sice má prý tlumič, ale jeden by čekal, že AI ucítí jak se jí provrtávají náboje. Nevadí, dvojice kovbojů se kácí k zemi a já prohledávám obě kanceláře... jen abych zjistil, že v nich lautr nic není. Tedy, nějaké stoly, nějaké počítače, ale ne itemy, které mám najít. Navíc se tu respawnovala ostraha. Snad mě o patro níže čeká zajímavější situace.

red_situation_04Narazit na stráže zepředu se skutečně NEVYPLÁCÍ! A to jednak protože panáci střílejí rychleji než já, a druhak protože jejich modely jsou hnusné jako Sovětský svaz. Ono střílení vůbec není silnou stránkou Red Situation. Jediná zbraň, škaredé efekty, na protivníky v podstatě není jak vyzrát. Pomáhá leda tak úprk a kličkování, v čemž se sice jakás takás hratelnost skrývá, ale CSP Game Engine hry jsou v akci v porovnání s Red Situation světelné roky vepředu.

red_situation_05Je poněkud nešťastné, že ÚPLNĚ VŠECHNY patra vypadají nachlup stejně. Každé obsahuje stejné kanceláře, stejné stráže, liší se jenom v rozložení požadovaných itemů. Ty se generují náhodně, takže musíte skutečně prolézt všechny kancly a hledat červené dveře, ve kterých jako jediných chtěné čtvrtečky najdete. Stejně jako tam najdete dokonalé útočiště, protože dokud jste v kancelářích, stráže po vás nepůjdou. Ideální schovka prostě je stoupnout si do textury stolu a relaxovat.

O patnáct minut později dokončuji level a tím i celou Red Situation. Jako už mnohokrát se ukázalo, že freeware 3D to nemají lehké, a autoři často zcela ignorují betatest a optimalizaci hry. Přesto nabízí Red Situation několik minut zábavy na průměrné úrovni – běhání a střílení se totiž neomrzí snad nikdy. Lepší než The Squad, ale rozhodně ne tak dobré jako CSP hry.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 119 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz