Red Eclipse je jako Unreal Tournament. Jen je úplně zdarma

  20:00aktualizováno  20:00
Bezplatná akční hra, která slibuje napínavé souboje více hráčů, nabízí tolik obsahu, že by to možná zahanbilo i mnohé placené tituly.
97

Red Eclipse

Platforma: Freeware
Výrobce: Red Eclipse Team

  • skvělá akce
  • pěkná a poměrně nenáročná grafika
  • spousta map a obsahu
  • kvality jako komerční titul
  • zprvu dost obtížné, je třeba získat zkušenosti

Stáhnout

Skvělá akce Red Eclipse sází především na hru více hráčů, která je jedním slovem úžasná. Zajímavé zbraně, velké množství map a bezchybné technické zpracování, to jsou hlavní devizy tohoto titulu, který by neměl minout nikoho, kdo má rád akce a disponuje slušným internetovým připojením (nebo bandou akcechtivých kamarádů).

Red Eclipse

Red Eclipse vzdáleně připomíná hry typu Quake 3 Arena či Unreal Tournament. Hektická akce z pohledu první osoby s futuristickými zbraněmi se odehrává v uzavřených arénách, kde se bojuje do posledního dechu nebo posledního fragu. Z těch méně komerčních titulů mi pak silně připomněl skvělou věc Alien Arena. Od všech zmíněných se však liší, především jiným grafickým nádechem a jiným stylem akce.

Red Eclipse
Red Eclipse

Pokud jde o onen grafickou stránku, musím s nadšením konstatovat, že Red Eclipse vypadá skvěle. Všechny mapy disponují specifickou atmosférou a výbuchy, létající lasery a projektily, to vše vypadá velmi přitažlivě. Graficky se hra v mnoha ohledech podobá filmu Tron. Vše je přesvíceno, každý výstřel zanechává pestrobarevné efekty, a díky tomu přestřelky vypadají jako šílená diskotéka na drogách. Každopádně se na to všechno kouká velmi dobře.

Red Eclipse
Red Eclipse

Ačkoliv je hra koncipovaná především pro hru ve více hráčích, je možné zkusit si jakoukoliv mapu s tzv. boty, tedy počítačem řízenými protivníky. Nejsou to však žádná ořezávátka a zprvu dají celkem dost zabrat. Map je více než třicet, což je na hru zdarma skutečně ohromující počet, a navíc je naprostá většina z nich velmi kvalitně navržena. Mají vlastní hudbu, atmosféru a počet interiérových map a těch exteriérových je příjemně vyvážený.

Red Eclipse
Red Eclipse

Zbraní je všehovšudy devět a střelba z nich je uspokojující a zábavná i přesto, že působí trochu jako neškodné sci-fi hračky. Každá z nich má dva módy střelby. Je však nutno říct, že přesné výstřely jsou ve zdejším podání skoro nemožné.

Má to několik důvodů: Zaprvé je občas v bohaté grafice velmi těžké soupeře přesně zamířit, za druhé je střelba sice zábavná, ale její zvládnutí vyžaduje hodně cviku, a konečně za třetí, postavy se hýbou možná až příliš rychle.

Red Eclipse
Red Eclipse

To je ostatně asi největší problém hry. Je skvělé, že laserová puška může sloužit jako odstřelovačka, ale při zoomu není možné skoro nikoho trefit, protože se nepřátelé pohybují buď moc rychle, anebo zcela nepředvídatelně. S tím souvisí i nejoriginálnější prvek Red Eclipse, tzv. parkur, tedy možnost třeba i běhat po stěnách, skákat mezi sloupy jako králík a vůbec trávit ve vzduchu víc času než s nohama na zemi. Při takto nepřehledném pohybu je často skoro nemožné někoho skutečně zastřelit.

Kromě všeho zmíněného disponuje hra i vlastním jednoduchým editorem, takže si každý může stvořit vlastní mapu.

Celkově je Red Eclipse vynikající alternativou k již zmíněným hrám. Je zábavná, hezká a rychlá (někdy až moc), nabízí velké množství obsahu jako a k tomu navíc editor a hru milující komunitu. Když se to všechno sečte, je verdikt jasný: berte všemi deseti. Vždyť kolik her toto všechno může nabídnout skutečně zadarmo?

Pod tlačítkem Stáhni se skrývá verze pro Windows. Verze pro Linux i Mac OS lze najít ke stažení na oficiální stránce hry.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

97 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 102 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz