Red Alert - Sovětský svaz v plné síle

  12:00aktualizováno  8:39
Hra ve stylu Tower Defense, kde bude vaším úkolem vytvořit neporazitelnou armádu Sovětského svazu, kterou nepronikne ani nepřetržitý dvouminutový útok z řad nepřátelských jednotek.
100

Red Alert

Platforma: Freeware
Výrobce: Westwood Studios

Stáhnout

Red AlertNějaký zatvrzelý hráč se stále nezahojenými jizvami z dob komunismu také v našich zemích by se mohl při spuštění Red Alert mylně domnívat, že se jedná o freeware projekt, který má podpořit komunismus defacto vyzdvihnout dobu, kdy velkou část evropy ovládal Sovětský svaz. I když si autor při žádné příležitosti neodpustil pustit na pozadí všem známou hymnu Sovětského svazu, jedná se stále jen o hru z vojenského prostředí.

Ostatně za Rusko nebo vlastně Sovětský svaz se postavíte také vy. Vaším úkolem bude účastnit se něRed Alertkolika misí (třeba na Bajkal), které se vždy odehrávají na předem udaném území, proto nebude větší problém na příchozí vojsko se připravit. V tom vás ale limituje jen 45 sekund, jež nemilosrdně ubíhají a poté, co se počítadlo dostane na nulu, hra prostě končí. Vlastně nekončí, spíše začíná, ale následující sekundy pro vás již nebudou tak zajímavé. Těch prvních 45 slouží k postavení armády. Vzhledem k tomu, že Red Alert se vzhlédla v projektech typu Tower Defense, budeme armádu stavět v tomto duchu.

Na obrazovce je tedy pohyblivý křížek. Ten má ale Red Alertomezené pole působnosti a tam kam se nedostane on již vojsko stavět prostě nemůžete. Na výběr máte z celkem šesti typu jednotek, které po správném umístění zaměřovače prostě jen číslicemi 1-6 vyberete a pokud máte dostatek finančních prostředků, hra váš sen splní. Mezi jednotkami nechybí jak jednoduší pěšáci, tak i obří obrněné tanky, bojovníci vystřelující výbušné rakety ap. nejdůležitější pak je, postavit je do správných linií. Pokud si všimnete, vaší vojáci totiž stojí v řadách, což má svůj smysl. Protivníci totiž právě po těchto liniích přicházejí a vaši vojáci mají dosti omezené pole působnosti. Pokud tedy například všechny vojáky nahrnete doprostřed a necháte odkrytá křídla, těch pár pěšáků vám tam zabije první vlna a poté odkryje slabé místo, jež nemáte v právě probíhajícím souboji možnost nijak zastřešit.

Red Alert ale pro mě mělo bohužel jedno velké mínus a tím jsou právě někdy až dvě minuty dlouhé útoky. Jasně, zpočátku je to zajímavá podívaná, prostě koukáte jak vaši vojáci zabíjí protivníkovy a naopak. Později ale zjistíte, že během tohoto času prostě nemáte co dělat (jasně, můžete přidávat jednotky, ale to stejně provedete pouze několikrát). A je to škoda, grafická stránka se jinak náramně povedla a pochválit je třeba i zvuky, jež jsou sice místy repetitivní.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

92 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 951 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz