Reapers End 1 – po uši v… trablích

aktualizováno 
Nejslibnější zombie survivalovina posledních měsíc? Rozhodně. Bohužel také učebnicový příklad chybějícího betatestingu.
30

Reapers End 1

Platforma: Freeware
Výrobce: Incognito Game Studios

  • Kvalitní vizuální zpracování
  • Bugy, bugy, BUGY!
  • Neúnosně krátké
  • Přímočará hratelnost

Stáhnout

Reapers End 1

Reapers End 1

Reapers End 1

Zřejmě ne neprávem je zombie mapa z Call of Duty: World at War považována za vrcholný moment celého dílu. Po všech přímočarých tunelových vyvražďovačkách nemrtvých i nacistů (popřípadě nemrtvých nacistů) je totiž obrana jednoho statického bodu proti davům soupeřů skutečně něčím, kde je třeba zapojit přemýšlení a taktiku mnohem více, než při klasickém postupu chodbou. Tedy, teoreticky. Ve střílečce Reapers End 1 právě takovou obranu realizujete – naneštěstí je ale pro hru příznačné to, co pro mnoho freeware střílečky. Totiž, že “dvakrát měř, jednou řež“.

Ve stanici metra tak na vás ze čtyř stran nabíhají ve vlnách nemrví, přičemž čím více jich sundáte, tím lepší zbraně kupujete, a spirála násilí se může roztočit na plné obrátky. Hra má poměrně zručně sestavený engine a vypadá překvapivě dobře – na nezávislou scénu, samozřejmě. Pobíhání a střelba jsou rovněž svižné, a pokud by vývojáři v tomto enginu předvedli nějakou válečnou akci, byla by to atmosférická freeware pastva pro oči. Jenže tím výčet kladů končí.

Reapers End 1

Reapers End 1

Reapers End 1 ani omylem nedosahuje úroveň zombie map v CoD5. Nesahá ani na podobné freeware survivaly, jako třeba Survivor: The Living Dead. Chybí totiž interakce s prostředím, takže nemrtvým nemůžete zatarasovat vstupy, nebo je třeba vlákat do místnosti s plynem a ten následně zapálit – zkrátka absentuje zajímavé využívání prostředí. Zbývá tedy pouze tupé střílení, které se omrzí v řádech minut. I to by mohl zachránit kooperativní mód, ten hře ale chybí. A aby toho nebylo málo, funkce save je zabugovaná a nefunguje. Pokud už křečovitě pohybující se zombie ustojíte alespoň tři kola, hra dojde svému konci po souboji s ohavně nudným hlavním záporákem.

Reapers End 1

Reapers End 1

Přání je otcem myšlenky, ale jenom snaha nestačí. Reapers End 1 má velmi sympatický námět i provedení. Obecně ale obsahuje neuvěřitelně málo herního obsahu a potencionálně kouzelnou obranu místnosti limituje na tupé pobíhání a kropení do stejně vypadajících monster. Měsíce dalších dodatků a především betatestu by hře pomohly mnohem více než engine umějící realisticky vypadající světelné efekty.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz