Re Mission - bojujte proti rakovině

  12:00aktualizováno  30. června 9:32
Ačkoliv běžný smrtelník s léčbou rakoviny a jiných nebezpečných nemocí nikterak nepomůže, může se pokusit alespoň o morální podporu v této propracované 3D akci sloužící k celosvětové osvětě co se tématu nevyléčitelných nemocí týče.
90

Re-Mission

Platforma: Freeware
Výrobce: Hopelab

Stáhnout

Re-Mission Pokud byste sestavili seznam největších problémů současnosti, na nejvyšších příčkách by se objevily nepochybně nevyléčitelné nemoci jako je AIDS či rakovina, které vrtají hlavou nejen celé řadě věhlasných vědců. A není to vůbec žádná výhra, spíše výstraha a varování týkající se věcí, které by se opravdu měly brát vážně. A podobný účel má i dnešní objemná hra s jednoduchým názvem Re-Mission. Ta je vytvořena za účelem poukázat na aktuální problémy a lehkou formou seznámit širokou veřejnost s jejich řešením či prostě nutností s nemocemi bojovat.

Ačkoliv to někomu může připadat podivné, hráč se skutečně ocitá v kůži zachránce, kterému je do vínku udělena schopnost pomáhat nevyléčitelným lidem. A nedělá to z pozice klasického chirurga, nýbrž malého mikroorganismu či spíše zmenšené sličné slečny, která se pevně třímající svou futuristickou zbraň vydává do víru oběhového, lymfatického či dýchacího ústrojí. Re-Mission

Základem Re-Mission je kampaň o slušném počtu levelů. Tu zahájíte výběrem amerického státu, z něhož vám vyjede jmenný seznam čekatelů na vyléčení. Ten si vezmete pěkně popořadě, přičemž noví pacienti se vám budou otevírat teprve postupně. Nejprve vás čeká krátký textový brífink s podrobným popisem aktuální nemoci, kterou může být třeba vskutku závažný nádor na mozku. Načež se ocitáte ještě v kratičkém video intru, kde probíhá úvodní rozhovor mezi hlavní hrdinkou a vševědoucím přístrojem, který nás vtipnou formou seznámí s cílem mise. Re-Mission

Následně se již vrháte do akce, která spočívá v proplouvání úzkými kanálky, kde na vás číhají zdravé i nakažené buňky. Ty jsou poměrně snadno rozeznatelné a především na nich zakotví váš zaměřovač ve chvíli, kdy se k nim dostatečně přiblížíte. Tím se autoři pokusili zjednodušit ovládání i méně zdatnějším hráčům, těm šikovnějším a zkušenějším se možná nebude přístup až tak zamlouvat. Takto totiž hra udělá většinu práce za vás a prakticky jediné, co od vás bude požadovat je abyste přerušovaně či bez ustání drželi levé tlačítko myši a likvidovali všechny nechtěné buňky. V případě úspěchu (tedy když zlikvidujete všechny viditelné v rámci dané obrazovky) postupujete dále a dále až do chvíle, kdy dojdete na konec, kde mise končí nebo se dozvíte zadání dalšího úkolu.

Co se grafické stránky týče, ta je na freeware poměry takřka bezchybná. Sympatické 3D modely, zajímavé okolní prostředí stejně jako celá řada nápadů, které odlišují jednotlivé oběhové systémy a zároveň se až tak neodkloňují od případné reality. Re-Mission je zkrátka neodolatelným bonbónkem, který byste měli rozhodně vyzkoušet.

Pozn. Link ke stažení byl nahrazen linkem pro registraci. Teprve po úspěšné registraci vám totiž bude umožněno 1,6 GB velký balík stáhnout.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Mikroorganismus

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz