Raymond's Keys: A Tragedy - najdete klíče?

  12:00aktualizováno  14. srpna 2004 12:22
Víte, co je to Sisyfovská práce? Hráli jste už někdy hru, v které nelze nikdy zvítězit? Pokud si myslíte, že to není možné, jste tady na správné adrese, přesvědčíte se, že ztracené klíčky nikdy nenajdete.
30

Ramond's Keys

Platforma: Freeware
Výrobce: Grundislav

Stáhnout

Raymond's KeysJednoho krásného rána se probudíte a protože jste zřejmě zaspali, hodláte tentokrát jet do práce vlastním autem, abyste nedostali od šéfa výtku za pozdní příchod na pracoviště. Avšak máte velkou smůlu, nemůžete klíčky od vozu totiž najít a čas utíká, jako voda v řece. Protože nejste zvyklí se jen tak rychle vzdávat svých záměrů, už z principu se rozhodnete, že je musíte najít za každou cenu, kdyby měl hrom na koštěti jezdit. Bydlíte přece v malém jednopokojovém bytečku a tolik míst, kam by mohly zapadnout, zase v tomto malém příbytku nemáte. Protože vaše nervozita roste se čtvercem ubíhajícího času, nezbývá nic jiného, než přestat meditovat a okamžitě se pustit do hledání.

Tak nějak začíná tato takřka tragická adventurka, v které se nikdy nedočkáte jiného, než špatného konce. Snaha najít tolik potřebné klíčky je předem odsouzena k nezdaru, protože hra tak byla naprogramována již samotným autorem. Raymond's KeysAť totiž děláte co chcete, vždy zemřete, sice pokaždé jiným způsobem, ale jistě, můžete jen z povzdálí sledovat rozličný způsob vlastního nelehkého umírání. Při tom v usilovném počínání nepostrádáte logiku, věci přece nejraděj zapadají za gauč a často takto beze stopy mizí, to přece ví už každé malé dítě. Tak se tam podíváte, ale smůla, vlezli jste tam bez trošky přemýšlení a potom už jenom umíráte zdlouhavou smrtí udušením, velice nepříjemné, nemyslíte?

Objeví se oznámení o vašem tragickém skonu a můžete začít nový pokus. Tentokrát na to půjdete od lesa. Světe div se, ve zdi u podlahy je malá, zřejmě myší dírka, že by zapracovala ta mrňavá potvůrka? Tak se tam kouknete a ejhle, copak ta myšička asi snědla? Kousne vás za rušení jejího klidu, po chvíli silně zezelenáte a odejdete do věčných lovišť na prudkou otravu. Ten byt je snad začarovaný, budete tedy přemýšlet dále, jak nejlépe na to. Že by ty pitomé klíče spadly za lednici, i to se přece mnohdy stává? Tak se tam mrkneme. Je to už k nevíře, ale lednice spadne přímo na vás a budete na placičku, ani ten příslovečný mastný flek nespatříte. To snad není možné, jednou je přece najít musíte!

Raymond's KeysProtože jste nadáni mimořádnou fantazií, postavíte si náramnou konstrukci, abyste si prohlédli lustr, i když to není zrovna místo, kde se obvykle předměty ztrácejí. Ale i tento pokus končí totálním odchodem do věčných lovišť. Tak bych mohla pokračovat dále, ale jistě na způsoby dalšího hledání pokusů již přijdete sami, je jich zde dosti. Konečný výsledek bude ale vždy stejný, neodvolatelná smrt našeho malého hrdiny, s kterým se v této prapodivné hře ztotožníte. Hra se ovládá pouze myší, levým tlačítkem potvrzujete volbu, pravým si vybíráte jednu ze čtyř možností, promluvit si, jít, sebrat nebo si jen předmět vašeho zájmu prohlédnout. Co jinak říci na závěr?

Grafická úprava je dobrá, přestože se celá hra odvíjí v jednom jediném obraze, svým netypickým pojetím určitě zaujme. Vzhledem k tomu, že tento mrňous má jen něco přes 0,6 MB na stažení, je nutno velmi dobře ohodnotit doprovodnou melodii i všechny zvukové efekty. Na své si zcela určitě přijdou masochisté.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz