Rabbit Dream - zvířecí sen

  12:00aktualizováno  1:49
Když králíci spí, tak sní o dárcích. Trochu zvláštní myšlenka autora dnešní hry, nicméně fantazii se meze nekladou. Když je pak onen nápad slušně zpracován, proč konec konců ne.
60

Rabbit Dream

Platforma: Freeware
Výrobce: Inril Games

Stáhnout

Rabbit DreamRabbit Dream představuje 2D arkádu, která rozhodně originalitou díru do světa neudělá. Příběh, kdy králík během spánku sní o padajících dárcích, je sice zajímavý, nicméně pro samotný účel hry takřka zbytečný. Ve hře jsou totiž důležité hodnoty jako je hratelnost a zpracování.

Nalézáte se tedy v kůži králíka a za úkol máte pochytat co největší množství dárků. Ty se ve všemožných podobách snášejí shůry na zem a záleží tedy jenom na vaší hbitosti, kolik dárků se vám podaří chytit. Hra je rozdělena do levelů, které však na hraní nemají žádný dopad. V každém z nich máte za úkol sesbírat daný počet hraček a poté se dostanete do levelu dalšího, ve kterém máte stejný úkol, akorát se navyšují počty potřebných hraček. V ničem jiném se od sebe levely neliší. Nemusíte ani Rabbit Dream chytat všechny letící hračky a když vám některá z nich spadne na zem, nic se neděje. Na druhou stranu pokud budete hračky chytat dost rychle za sebou, můžete v pravém dolním rohu vidět sympatické nápisy, jak se vám při hraní daří a budete obdarováni velkým počtem bodů. Žádní nepřátelé vás ohrožovat nebudou, ani s časem si nemusíte dělat starost, takže se jedná o pohodovou poskakovačku ze strany na stranu. 

Grafická stránka věci je vydařená. Králík je vykreslen bez chyb a stejně tak je tomu i u padajících dárků. Jen namátkou se setkáte například s Rubikovou kostkou, auty, roboty, raketami, ale třeba také mobilním telefonem. Ostatně variabilita dárků je poměrně veliká, což je jedině dobře. Na pozadí vidíte majestátní hory a pod nimi lesy a louky. Už dlouho jsem nehrál hru, která by měla tak dobře zpracované pozadí. Plusem je, že i když je pozadí na různých místech jinak barevné, nijak nekontrastuje s padajícími dárky, takže všechno vidíte naprosto bez problémů. Hratelnost je průměrná. Nejedná se o nijak neotřelé téRabbit Dreamma, takže životnost Rabbit Dream nebude příliš vysoká. Neustálé poskakování sem a tam vás zabaví maximálně na několik málo minut, náročnější hráči odsoudí Rabbit Dream jako lacině jednoduchou hru. Na druhou stranu na odreagování, při kterém nepotřebujete vůbec přemýšlet, se Rabbit Dream hodí poměrně slušně. K oné relaxaci nahrává i jednoduchá, ale velmi příjemná hudba a zvuky.

Originalitu a nápad v Rabbit Dream nehledejte. Stejně tak i herní gurmáni by se měli Rabbit Dream raději vyhnout. Jedná se o lehce nadprůměrnou hru, která dokáže zaujmout pěkným zpracováním a jednoduchým ovládáním vám rozhodně nebude činit problémy. Musíte však přijmout fakt, že se jedná o jednohubku.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Témata: Raketa, Robot

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz