R2000 - závody profíků!

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:51
Dnes bychom vám chtěli představit jednoduchý automobilový simulátor, který zaujme snad všechny typy pařanů. Povedená grafika je doprovázena celkem hezkým hudebním doprovodem, takže nyní vám už asi nezbývá nic jiného, než si R2000 stáhnout.
60

R2000

Platforma: Freeware

Stáhnout

R2000

O tom, že simulátory patří pořád mezi jedny z nejoblíbenějších žánrů, by vás mohla přesvědčit i ta dnešní freewarovka. Jedná se o jednoduchý povedený produkt, který pochází z dílen neznámých japonských kutilů, od kterých jsme tu už měli například hru The Ocean Battle. O tom, jaký že tedy R2000 je, se vám pokusím prozradit v dnešním článku.

Jak jsem už výše zmínil, jedná se o velice jednoduchý automobilový simulátor, takže se netěšte na žádné extrémy, i když podle minimální konfigurace by to asi každý očekával. R2000, která je zabalena v jednom dvou megabajtovém souboru, v němž naleznete spoustu dalších souborů, ze kterých hru nainstalujete. Už teď bych vám chtěl připomenout japonštinu, takže popisy, které vás budou během instalace provázet, asi chápat nebudete. Postupujte prostě stejně tak, jak jste normálně zvyklí. Jakmile bude vše, jak má být, můžete použít startovací souborek.

R2000

Po chvilce strpení se vám před kukadly objeví modrá obrazovka, na jejímž pozadí si už můžete všimnout připravených závodních strojů. Ještě byste ale neměli přehlédnout ovládání, které tu je místo klasického menu, jenž tu bohužel (nebo bohudík?) není. Zde už si ale můžete oddychnout, neboť dále už budete postupovat podle anglických textů. Jakmile se budete cítit na první závod, stačí zmáčknout klávesu Enter, která vás už přenese na startovní lajnu. Po tradičním odpočítávání a burácení netrpělivých motorů začíná tříkolový závod plný zážitků. Váš soupeř vám bohužel ujede v mžiku oka, ale nemusíte se nijak obávat jasné porážky, protože po chvilce ho dohoníte a můžete si všimnout, že styl jeho jízdy se mnohdy podobá jízdě opilých řidičů. Z jedné strany na druhou, pak jako by se zbláznil, fáro otočí a peláší si to na druhou stranu proti vám. Prostě blázen! To vy ale nejste a snažíte se vašeho sporťáčka co nejlépe udržet v ideální stopě. Poprvé to bude docela velký problém, protože se během jízdy budete potkávat s haldou kamenů, které jsou po dráze rozházené. Nárazy do nich budou střídat nárazy do okolních mantinelů. Možná, že se vám i podaří udělat hodiny. Po chvilce ale zjistíte, že to zase tak strašné nebude a v pohodě začnete stahovat celkem velký náskok soupeře. Každé kolo se vám počítá a po projetí cílem se váš čas zastaví a naskočí na nové kolo. Jakmile dojedete poslední okruh, autíčko se zpomalí a následuje Replay, na kterém můžete zjistit, jak probíhala vaše jízda.

R2000

Ovládání auta je rozloženo na klávesy A a Z(Y) (podle nastavení klávesnice), jimiž měníte rychlost a šipky vlevo a vpravo, kterými určujete směr. Autoři ale nezapomněli ani na začínající virtuální piloty, kteří se budou asi dost často oťukávat o okolní balvany. Pokud se vám nepodaří znovu se vrátit na trať, nezoufejte. Jednoduše zmáčkněte klávesu W, kterou si zařadíte zpátečku a v klidu můžete vycouvat. Profíky bude možné chybět manuálního řazení, takže se budou muset spokojit pouze s automatem, který sledujete v dolním levém růžku spolu s aktuální rychlostí. Nebude-li vás R2000 bavit, klávesa Esc je vám kdykoliv k dispozici.

Co by to bylo za pořádnou pařbu, bez kvalitního grafického ošacení, které je tu samozřejmě vyřešeno jak jinak, než ve třech rozměrech. Hezky se na něj kouká a myslím si, že i nároční hráči budou celkem spokojeni. Jen mě malinko zamrzelo, že tu chybí změna pohledu z jiných stran. Ani na zvuky Japonci nezapomněli, takže se můžete těšit na docela solidní hudební doprovod v podobě rachotících motorů, kvílení brzd apod. Nyní mi už ale nezbývá nic jiného, než vám popřát příjemnou zábavu a hodně trpělivosti při prvních krůčcích s novým, poměrně zajímavým kouskem.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 126 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz