Quidditch Training - chlapec na koštěti

  12:00aktualizováno  12:59
Ženská ke koštěti vždycky patřila, ale ode dneška je to jinak. Teď totiž začíná éra létajících mužů na koštěti. S touto novinkou k nám přispěchal Quidditch Training, ve kterém se doopravdy do role muže na koštěti dostanete.

Quidditch Training

Platforma: Freeware
Výrobce: Thomas Jahn

Stáhnout

Quidditch

Freewarových her bylo vyvinuto opravdu mnoho, a vyčerpalo se tak mnoho dobrých a originálních nápadů, které dnes považujeme již za otřelé. Právě proto musí mít hra dobrý nápad, který se dokáže na tomto poněkud netradičním herním odvětví uchytit. Různé předělávky starších her již dnes moc lidí nezaujmou, proto musí autoři promyslet dobře hlavně princip a grafiku. Dřív lidem vůbec nevadilo, že freewarová hra neoplývá dobrou grafikou a extrémní hratelností, ale výkony některých týmů nás natolik rozmazlily, že nás jen tak nějaká hra vůbec nezabaví a ani se většinou neobtěžujeme přečíst si recenzi, či jen tak na zkoušku si hru zahrát. Štěstí pro nás, že freewarových vývojářů je dost a stále jich přibývá, ovšem s kvalitou je to horší - koneckonců od toho je tady BonusWeb, aby vám ty nejlepší kusy denně nabízel.

Začínám nedostatkem hry (pak snad přijdou už jen samé klady), ale fakt, že hra nemá žádný příběh, mě docela mrzí. Škoda, že autoři alespoň několika slovy nedokázali sepsat něco trošku chytrého, co by se dalo nazvat příběhem, nicméně možná je pravda, že tahle hra příběh až zas tolik nepotřebuje. Hlavní úkol hry je získat co nejvíce bodů, ovšem dnes nebudete bezhlavě střílet slepice, orly, Kennyho nebo Pikachu, dnes si budete na své živobytí vydělávat úplně jiným způsobem. Vznesete se totiž do výšin nebeských a tam mezi anděly Quidditchchytíte červenou kouli, kterou prohodíte zlatým prstencem, nacházejícím se na půli cesty mezi nebem a zemí. Jakmile kuličku prohodíte, na konto vám andělé hodí deset bodů, kulička zmizí a objeví se někde úplně jinde - kde, to vám bude ukazovat červená šipka u rohů obrazovky; žlutá šipka vás také bude upozorňovat na to, kde se nachází onen zázračný prstenec, pomocí kterého vyděláváte své zasloužené bodíky. Ale aby to nebylo až zas tak snadné, budou vám v tom zabraňovat dvě nesnesitelné koule, o nichž mám domněnku, že pocházejí přímo z hlubin pekla. Navíc se můžou pyšnit větší rychlostí než vy, ale uniknout jim lze poměrně snadno - nějak se rychle přetočíte a letíte na jinou stranu a oni dostanou něco, čemu se na silnicích říká smyk. Když se jim ale přeci jenom podaří vás zasáhnout, stáhne se z vašeho konta pět bodů.

No, ale jaká by to byla hra, kdyby neobsahovala žádné obodované bonusy, například někde kolem vás vždy bude létat stvoření dost podobné vlaštovce, za kterého dostanete celých dvacet bodů (někdy dokonce rozvažuji, zda se nevyplatí jenom chytat tyhle ptáky, než se honit za kuličkou). A to je vlastně celý úkol ve hře, tedy dosáhnout co nejvíce bodů, posléze být co nejvýše v High score. Bylo by škoda nezmínit se o tom, že si můžete měnit koště, s kterým budete prožívat dobrodružství, stačí jen zmáčknou klávesu Enter a již je Quidditchpřed vámi jiný kus, který za sebou nechává jinak zbarvený hvězdičkový ocásek. Liší se v několika málo bodech, třeba rychlosti nebo přesnosti vybírání zatáček, celkem jich máte na výběr pět. Aby měl každý stejné podmínky, respektive stejné množství času, je v pravé horní části obrazovky umístěno počítadlo, které odměří přesně dvě minuty, než se objeví nápis Game Over.

Hra sice nemá příběh ani intro, ale zase obsahuje poměrně slušně zpracované menu s několika položkami, a to start, high score, credits, web stránku a ukončení - co se pod těmito položkami ukrývá, asi tušíte každý a myslím je zbytečností to dále rozebírat. Ovládání je zde velice jednoduché a vystačíte si pouze s několika základními tlačítky, nicméně pokud byste na nějaký problém narazili, tak mě na něj upozorněte. Grafiku hry bych hodnotil jako ryze podprůměrnou, ale byla by škoda podle této skutečnosti hodnotit celou hru, protože ta samo o sobě je dost hratelná. Pokud teda zrovna nemáte co dělat či se vám nic dělat nechce, radím vám, abyste si tuto zajímavou hru stáhli, třeba vám zrovna padne do noty.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz