Pulse je bizarní dobrodružství plné podivností

  20:00aktualizováno  20:00
Pulse je velmi roztodivný žánrový koktejl, ve kterém hráč prochází jeskyní a jedinou možností, jak osvětlit dlouhé temné chodby, jsou zvukové vlny.
85

Pulse

Platforma: Freeware
Výrobce: Team Pixel Pi

  • velmi originální až divné
  • atmosféra
  • poměrně dlouhé
  • člověk vlastně ani neví, co si o tom má myslet
  • pro někoho snad až mot tmavé a zmatečné

Stáhnout
Pulse

Mimořádně podivný žánrový mišmaš Pulse je v první řadě adventurou, v té další arkádou a v té neposlední průzkumnou hrou. Divná, často snová grafika je zahalena do tmy, kterou hráč rozkrývá pouze pomocí zvukových vln tak, že kolem sebe hází roztomilými "zvířátky". Velmi originální herní koncept je zahalen do roušky tajemna a pocitu nebezpečí díky atmosféře, která je stejně podivná a špatně popsatelná jako zbytek hry.

Pulse

Pulse je tak zvláštní podívaná, až je téměř nemožné ji jakkoliv popsat a přiblížit někomu, kdo ji alespoň koutkem oka nezahlédl. Při myšlence, že co funguje odděleně, musí zákonitě fungovat i společně, se vývojáři hry Pulse rozhodli, že jejich dílko bude vlastně takovým eklektickým cvičením. A aby toho nebylo málo, přišlo jim jako dobrý nápad, že vše zahalí do nejpodivnějšího grafického a atmosférického kabátu, jaký jejich chorý mozek byl schopen vytvořit. Avšak pozor, nic z toho není výtka.

Pulse se odehrává ve snovém světě, ve kterém je hlavní hrdina nucen vydat se do obrovské, temné jeskyně, aby se pokusil naleznout svého ztraceného brášku jménem Tahu.

Pulse

Již velmi záhy se naučí, že k tomu, aby se v mimořádně divném podzemním komplexu vyznal, musí si "svítit" na cestu. A čirou náhodou nemá po ruce nic jiného, než jsou všude se válející roztomilá stvoření o velikosti malého psa. Pokud jsou vší silou vržena prosti zdi, generují jakési pulzy, které osvětlují nejbližší okolí. To vše za neméně roztomilého zvuku "Weeeeeee!", když letí vzduchem.

Hráč tak postupuje jeskyní plnou podivností a smysl postrádajících staveb. Pomocí tlačítek a stupadel si otevírá cestu dál, staví mechanické mosty přes propasti a snaží se nebýt sežrán obrovským monstrem, které ho pronásleduje.

Pulse

Mohl bych se rozhovořit i o grafické stránce a atmosféře, ale obávám se, že by se taková snaha minula účinkem. Oboje je totiž tak divné a zároveň originální, až z toho mrazí. Prosím, omluvte tak moji neschopnost a raději se podívejte na video, které v tomto případě řekne víc než celý román.


Pulse je prostě zvláštní. Co do hratelnosti je originální a kombinuje vlastně několik žánrů dohromady. U grafiky a technické stránky věci si není moc na co stěžovat. Atmosférou je ta nejbizarnější, co jsem za poslední dobu viděl. Ani vlastně nevím, jestli se mi hra líbila, nebo ne. Jinak řečeno, jestli to vše bylo dobré, anebo to byla totální pakárna. Zkuste si Pulse sami. Jsem si jistý, že budete koukat stejně vyjeveně, jako já.

Na oficiální stránce hry, kde je možné autorům hry přispět na jejich projekt na Kickstarteru, je ke stažení mimo jiné i verze hry pro Mac OS X.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz