Pulse je bizarní dobrodružství plné podivností

  20:00aktualizováno  20:00
Pulse je velmi roztodivný žánrový koktejl, ve kterém hráč prochází jeskyní a jedinou možností, jak osvětlit dlouhé temné chodby, jsou zvukové vlny.
85

Pulse

Platforma: Freeware
Výrobce: Team Pixel Pi

  • velmi originální až divné
  • atmosféra
  • poměrně dlouhé
  • člověk vlastně ani neví, co si o tom má myslet
  • pro někoho snad až mot tmavé a zmatečné

Stáhnout
Pulse

Mimořádně podivný žánrový mišmaš Pulse je v první řadě adventurou, v té další arkádou a v té neposlední průzkumnou hrou. Divná, často snová grafika je zahalena do tmy, kterou hráč rozkrývá pouze pomocí zvukových vln tak, že kolem sebe hází roztomilými "zvířátky". Velmi originální herní koncept je zahalen do roušky tajemna a pocitu nebezpečí díky atmosféře, která je stejně podivná a špatně popsatelná jako zbytek hry.

Pulse

Pulse je tak zvláštní podívaná, až je téměř nemožné ji jakkoliv popsat a přiblížit někomu, kdo ji alespoň koutkem oka nezahlédl. Při myšlence, že co funguje odděleně, musí zákonitě fungovat i společně, se vývojáři hry Pulse rozhodli, že jejich dílko bude vlastně takovým eklektickým cvičením. A aby toho nebylo málo, přišlo jim jako dobrý nápad, že vše zahalí do nejpodivnějšího grafického a atmosférického kabátu, jaký jejich chorý mozek byl schopen vytvořit. Avšak pozor, nic z toho není výtka.

Pulse se odehrává ve snovém světě, ve kterém je hlavní hrdina nucen vydat se do obrovské, temné jeskyně, aby se pokusil naleznout svého ztraceného brášku jménem Tahu.

Pulse

Již velmi záhy se naučí, že k tomu, aby se v mimořádně divném podzemním komplexu vyznal, musí si "svítit" na cestu. A čirou náhodou nemá po ruce nic jiného, než jsou všude se válející roztomilá stvoření o velikosti malého psa. Pokud jsou vší silou vržena prosti zdi, generují jakési pulzy, které osvětlují nejbližší okolí. To vše za neméně roztomilého zvuku "Weeeeeee!", když letí vzduchem.

Hráč tak postupuje jeskyní plnou podivností a smysl postrádajících staveb. Pomocí tlačítek a stupadel si otevírá cestu dál, staví mechanické mosty přes propasti a snaží se nebýt sežrán obrovským monstrem, které ho pronásleduje.

Pulse

Mohl bych se rozhovořit i o grafické stránce a atmosféře, ale obávám se, že by se taková snaha minula účinkem. Oboje je totiž tak divné a zároveň originální, až z toho mrazí. Prosím, omluvte tak moji neschopnost a raději se podívejte na video, které v tomto případě řekne víc než celý román.


Pulse je prostě zvláštní. Co do hratelnosti je originální a kombinuje vlastně několik žánrů dohromady. U grafiky a technické stránky věci si není moc na co stěžovat. Atmosférou je ta nejbizarnější, co jsem za poslední dobu viděl. Ani vlastně nevím, jestli se mi hra líbila, nebo ne. Jinak řečeno, jestli to vše bylo dobré, anebo to byla totální pakárna. Zkuste si Pulse sami. Jsem si jistý, že budete koukat stejně vyjeveně, jako já.

Na oficiální stránce hry, kde je možné autorům hry přispět na jejich projekt na Kickstarteru, je ke stažení mimo jiné i verze hry pro Mac OS X.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz