PuffBOMB – bomba, kam se podíváš...

  12:00aktualizováno  23. srpna 10:14
Předělávka logické hry z Linuxu pro platformu Windows. Vaším úkolem bude správným rozmístěním a načasováním bomb dostat medvěda za pomocí výbuchů na učené místo. Hromada složitých levelů čeká jen na vás!
50

PuffBomb

Platforma: Freeware
Výrobce: Mike Kasprzak

Stáhnout

PuffBOMBNa mém počítači se již nějaký pátek nachází jedna z distribucí stále populárnějšího operačního systému Linux. Nainstaloval jsem si ho na konci posledních dní letních prázdnin 2003. Podělal se mi tenkrát počítač, přesněji řečeno, přestala mi šlapat "wokna" a já jsem se rozhodl, že vyzkouším nějaký jiný operační systém než tradiční Dos/Win platformu.

První, co mě na Linuxech zaujalo byla pohodlná instalace v češtině a možnost používat na jednom počítači kromě Linuxů i "wokna". K tomu slouží prográmek, který se zobrazí krátce po spuštění počítače. Linux si dokázal najít ovladače pro většinu hardwaru počítače i přesto, že devadesát procent hw pro něj nebyla vůbec navrhována.

Systém X Window (grafické uživatelské prostředí Linuxu) velmi připomíná klasická Windows. Je zde něco jako hlavní panel, pracovní plocha, ikony, zástupce, něco jako nabídka start, v pravo dole hodiny a rezidentní programy. PuffBOMBAplikace (zde nazývaní klienti) běží podobně jako ve Windows v oknech (tedy až na full-screenové režimy u her a jim podobných programů). No prostě a jednoduše se uživatel Windows v Linuxech hned neztratí. Problémy však po delší době používání přeci jen přijdou, ale tím se zde nyní nebudu zabývat, protože většina z vás se s Linuxy nejspíše nikdy nesetká a nebo setká, ale nebude je intenzivně používat, pokud nenastane nějaký neočekávaný zvrat.

Další, co na Linuxech hned zaujme, je obrovské množství softwaru dodávaného s většinou dostupných distribucí operačního systému. Na druhou stranu nainstalovat v Linuxu jakýkoliv další program je pro začátečníka úkol nadlidský a zde musím zase uznat, že Windows v tomto ohledu poráží Linux na plné čáře. Přesto se mi po čase povedlo několik her stažených z internetu na Linuxech zprovoznit. Jednou z nich byla i hra PuffBOMB. Jejím autorem je Mike Kasprzak, který hru vytvořil nejen pod Linux a Unix, ale také pod Windows a tak máte nyní možnost si hru zahrát i vy, čtenáři našeho portálu. PuffBOMB si totiž můžete stáhnout právě teď.

PuffBOMB A o co vlastně v této logické hře plné výbuchů jde? Hned vám to povím...

V každém levelu máte k dispozici jednu a více bomb a vaším úkolem bude jejich rozmisťováním a správným načasováním výbuchu odpálit přítomného medvěda na předem určené místo (ve vyšších kolech jsou medvědi k dispozici i ve více exemplářích).

Zní to docela jednoduše, jenže omyl, opak je pravdou - medvěd si lítá, kam chce. Načasovat například druhou bombu tak, aby vybuchla, až zrovna první bombou odpálený medvěd poletí kolem ní a navíc ho ještě dostala do vymezeného prostoru, může být úkol k zbláznění. A to i přesto, že každý level můžete, podobně jako u české legendární logické hry Vlak, opakovat téměř donekonečna.

Design levelů se od sebe liší a v podstatě každé kolo pro vás znamená nový logický problém. Přičemž některé můžete řešit třeba desítky minut. Prvků, ze kterých se levely skládají, není moc, ale o ně tady vlastně ani nejde, hlavní je právě nápad a myšlenka, nebo chcete-li problém, který se v daném levelu skrývá a který musíte rozlousknout.

Kdo chce, může si navíc vytvořit vlastní úrovně pomocí přiloženého editoru. Zabalená hra zabírá něco okolo 1,5 MB a jak už jsem výše uvedl, hru si můžete stáhnout z našeho serveru, proto neváhejte, nečekejte a downloadujte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Linux, Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz