Psycho Logy – akční hra, která si na nic nehraje

  23:11aktualizováno  23:11
Tady nikdo nic neříká a na nic se neptá. Tady se jen střílí. A to hezky zábavně.
75

Psycho Logy

Platforma: Freeware
Výrobce: Rich

  • kvalitní a rychlá akce
  • pěkná grafika
  • hudba
  • základní fyzikální model
  • krátké a jen jedna zbraň

Stáhnout

psycho logy

Další z her stvořených v rámci soutěže 7DFPS je střílečka, která se zuby nehty drží tradičních hodnot. Má líbivou grafiku a příjemnou hratelnost, takže si ji jistě každý milovník FPS, neboli stříleček viděných z vlastních očí užije.

Upřímně mě velmi zaráží ten název: Psycho Logy. Ve hře nejste svérázným psychiatrem, neválčíte proti šíleným psychopatům, ani během jejího hraní nezešílíte. O tom posledním tvrzení se sice můžu jen dohadovat, ale doufám, že vám tato hra schizofrenii opravu nezpůsobí. Ať se na to dívám jakkoliv, o psychiku tady skutečně nejde. Autoři možná jen chtěli vytvořit co nejpsychotičtější název. Pokud ano, tak jim tleskám.

psycho logy
psycho logy


Psycho Logy je, jak říká již úvod, zástupcem žánru stříleček velmi věrným. Mnozí účastníci v rámci klání 7DFPS vytvářeli všemožné variace a permutace různých nápadů a novot, avšak tvůrci Psycho Logy ne. Ti si řekli, že když něco pěkně funguje, proč se pokoušet o něco nového a tak se dali do tvorby hry, která je velmi tradiční. To ale v žádném případě neznamená špatná. Psycho Logy není synonymum pro nudu.

psycho logy
psycho logy


Co k tomu dodat? V ruce máte zbraň, v další místnosti je pár nepřátel, tak se dejte do díla. Tento jednoduchý recept funguje stále. Zbraň máte na celou brigádu nepřátel skutečně jen jednu, ale to nevadí. Střílet s ní je zábava a o to tu jde především. Nepřátelé mají alespoň základní umělou inteligenci a ačkoliv se nijak nekryjí, je možné je obíhat a vůbec je jejich likvidace radostí. To také díky slušným „ragdoll“ efektům, tedy česky a laicky řečeno, fyzice těl nepřátel. Přítomný je tedy také alespoň elementární fyzikální model a tak lze červené výbušné krychličky shazovat z vyvýšených míst dolů na nepřátele a podobně.

psycho logy
psycho logy


To vše je vyvedeno ve slušné a především přehledné a koukatelné grafice. Textury jsou velké jako sloni ale to nijak nevadí, alespoň hra běží i na slabých sestavách. Vše svítí barvami a je rozjařené a přesvícené, až oko neví, kam hledět. Hlavně že ruka ví, kam střílet, no ne? Zvláštní věcí je, že když jsem hru zkoušel na velmi slabém PC, hra se nesekala, ale jakoby běžela zpomaleně (v bullet-time a tudíž měl hráč na reakce více času). Podobnou srandu jsem naposled zažil snad u hry Painkiller, který se na pomalých sestavách choval podobně. To byly časy.

psycho logy
psycho logy


Vše je tedy přehledné a design jednotlivých úrovní je velmi slušný. Růžovoučká tlačítka jsou vidět už z dálky a vše je přizpůsobeno akci. Žádné motání se dokola a žádné dlouhé chodby. Pokud se vám podaří zemřít a já bych se divil, kdyby ne, objevíte se znova na začátku úrovně. Ty jsou velmi malé a většinou obsahují jen jednu dvě místnosti, takže smrt není nic hrozného.


Psycho Logy je slušnou akcí. Střílení je zábavné, likvidace protivníků je oku i srdci lahodící. Sem tam něco vybouchne, sem tam zmáčknete tlačítko, sem tam se spustí skript a vyřítí se další pár nepřátel. Levely jsou uzpůsobeny tempu hry, které je vysoké a tak zde není nic, co by mohlo nějak zdržovat či mást. Osobně si myslím, že je Psycho Logy velmi slušnou hrou. Nesmíte ale od ní očekávat nic úžasně inovativního. Je to jen dobrá akce podle starých dobrých principů, které v moderní době autoři her překvapivě přehlížejí. Žádná regenerace zdraví, žádné sáhodlouhé dějové povídání, žádný obal, který by se snažil zakrýt nudnou šedivou hratelnost a chyby. Jen akce. Také vám podobné hry v dnešní době chybí?

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz