Psycho Hazard – vtipná textovka

  12:00aktualizováno  14. srpna 2004 12:48
Jak určitě valná většina lidí uzná za pravdu, dobrých českých vtipných textových her či adventur není nikdy dost. Pokud s tímto souhlasíte, určitě se vám bude líbit jeden z nejnovějších kousků od českého autora.Je libo se propracovat z opilce na pouličního dealera, nebo ještě víš? V této vtipně zpracované hře to není problém...
30

Psycho Hazard

Platforma: Freeware
Výrobce: Fast Beer Drinking Studios

Stáhnout

Pravda, když mi David Otoupalík, můj nadřízený (Co to tu plácáš, všichni jsme si rovni :-) pozn. Dvaid), poslal internetovou adresu na tuto hru, díval jsem se na ní dost s odstupem. Po shlédnutí její domácí stránky a následného jsem byl však pomalu vyváděn z mylného názoru, že to bude zase jeden krátký a špatný pokus o rádoby vtipnou hru. Když jsem se ale dále propracoval do hry, zjistil jsem, že hra je opravdu velice zábavná a až na pár opakování skoro celé hry znovu jsem se skvěle pobavil!

Psycho Hazard – vtipná textovka Ale od začátku. P rozbalení hry máte pouze jediný soubor, který zajišťuje spuštění hry. Nic jiného. Nemusíte se tedy dlouze rozmýšlet a hru zapnete. Nemáte zde žádnou možnost nějakého nastavení čehokoli, ale na druhou stranu, co chcete nastavovat u textové hry, že? Hrajete se v malém okénku Windows, kde se celý příběh odehrává. Ten je vyprávěn textovou formou, žádné obrázky, či něco podobného. Vždy si přečtete kus děje a na základě dění zvolíte jednu ze tří možností. Podle toho se odvine další kus příběhu. Může se také stát, že například otevřete kufr s bombou a po jeho otevření jednoduše vylétnete do vzduchu. Po takovémto konfliktu je jasné, že musíte hru opakovat. Dám příklad: Napadl tě hospodský brokovnicí. Střílí jak divý. Co uděláte? Za (a) „Schováte se za konternej.“ Za (b) Napadnete ho. Za (c) Vzdáte se. Dvě z těchto možností jsou špatné, protože zapříčiní smrt. Nechci prozrazovat dějovou linii, ale pokud se schováte za odpadkový konternej, přijde vám mezitím na pomoc nějaký gangster a střelce zabije. Co se bude dít dále si můžete, ale spíše asi ne, domyslet.

Příběh je vůbec velice nelineární a plný zvratů. Také je dost sprostý a nevhodný pro mládež, které se ale tato zvrhlost naopak bude nejvíce líbit. Nad tímto dílkem se asi nepobaví žádná starší kategorie, i když.. Opravdu je docela tristní, když vám v půli cesty bouchne pod rukama bomba, nebo vás přejede auto. Jsou ale i bizardnější případy smrti ;-)

Psycho Hazard – vtipná textovka Tato hra překvapivě žádnou grafickou úpravu nemá, pokud tedy nepočítám horní linku s vypínačem. Ta je docela dobře povedená, rozhodně lepší než obyčejná modrá linka Windows. Pokud se pokusíte postoupit v ději a zvolíte jednu z daných možností, vyskočí vám klasické okno ve Windows, obyčejně hlásí chybu, zde ale odehrávající se příběh, reagující na vaši volbu. Zde můžete pouze kliknout na okey, které většinou oznamuje smrt ;-).

Hudbu i zvuky ve hře nehledejte, přirozeně. Myslím, že u textové adventury by zvuky ani nebyly moc vhodné. Záleží hlavně na vtipu a příběhu, kterého si v této hře užijete opravdu hodně a dokonce i celkem kvalitně.

Co naplat, blížíme se ke konci, ono také psát na textovou hru recenzi, a přitom nevykecat příběh je docela dost obtížné. Pokud máte rádi černý a opravdu značně ulítlí humor, hra vás nejspíše pobaví. Jste-li puberťáci, budete se bavit opravdu skvěle. Jestliže jste ale starší a inteligentnější osoba s jinými zájmy než je pouze popíjení, kalby, techno, kouření lehkých drog a „dealování“ těch těžších, určitě tuto hru nechte na serveru našeho archívu. Tato hra je jednoduše určena pro mladé poblázněné lidi, kteří se rádi pobaví každou pitominkou. Tímto hru nechci snad nějakým způsobem urážet, či něco podobného. Prostě zdůrazňuji, pro koho je určená, abyste si nestáhli zvrhlost, když byste raději hráli Hobita (asi nejlepší textová adventura co znám... ). Každý si ji ale může zkusit, protože má neuvěřitelných pár desítek Kb, čili není žádný modemový problém. Tak si ji užijte. Nnebo se jí vyhněte, to je na vás.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz