Project Silcharde je spojení několika slavných her dohromady

  19:31aktualizováno  19:31
V Project Silcharde, akční sci-fi hře z pohledu třetí osoby, bojujete proti teroristům, kteří napadli vaši firmu. Můžete si vybrat herní styl a bojovat hlučně, nebo vše řešit potichu, aniž by vás kdokoliv spatřil.
90

Project Silcharde

Platforma: Freeware
Výrobce: Javier Gálvez Guerrero

  • velmi dobrá grafika
  • zábavná hratelnost a střelba
  • možnost vybrat si, jak řešit situace
  • horší umělá inteligence
  • strašný dabing

Stáhnout
Project Silcharde

Z pohledu třetí osoby viděná akce Project Silcharde je akční zábava na pár desítek minut, která však zaujme bezvadnou hratelností a slušnou technickou prezentací. Jako člen ochranky ve firmě, která byla napadena teroristy, se ocitáte ve velmi prekérní situaci, která kromě zběsilé akce slibuje i prvky tichého odstraňování nepřátel. I přes horší umělou inteligenci nepřátel je hra všeobecně kvalitní a její hraní je adrenalinová zábava.

Project Silcharde

Hlavní hrdina, člen ochranky Didrik, na sobě nosí zvláštní futuristický oblek, který až nápadně připomíná ten, který obléká protagonista série Dead Space. Design jednotlivých úrovní je podobný kancelářskému prostředí ze hry Deus Ex: Human Revolution a ze stejné hry si autoři možná půjčili i samotnou zápletku.

Hráčova postava disponuje dvěma zbraněmi: rychlou, ale nepříliš přesnou útočnou puškou a velmi přesnou a tichou pistolí. Autoři hry se zcela viditelně snažili dát hráči při procházení úrovněmi jistou volnost a možnost volby, protože mnohdy si lze vybrat, jestli chcete situaci vyřešit hektickou střelbou, nebo naopak potichu.

Project Silcharde

K tomu slouží i možnost úderem omráčit nepřítele a také krátkodobá částečná neviditelnost, kterou vám nabízí váš bojový oblek. Nepřátelé totiž nabourali váš vlastní bezpečnostní systém, a tak je potřeba vyhýbat se kamerám, nebo je rovnou ničit.

Samozřejmě i zde se hráč dostane do situace, kdy není možné příliš vybírat a musí nastoupit ona útočná puška a hlučná střelba. Ta je zde zpracována až překvapivě dobře.

Project Silcharde

Hra obsahuje i jednoduchý krycí systém, kdy je možné se před agresivním přívalem kulek ukrýt za nejbližší překážku a odtud střílet.

S umělou inteligencí nepřátel je to horší. Občas se chovají poměrně nestandardně a hlavně se příliš vystavují vaší hlavni. Občas také dochází k humorným situacím, kdy se nepřítel dívá na mrtvé tělo svého druha, přestože by se mohl podívat alespoň směrem, odkud přišel výstřel.

Project Silcharde

Project Silcharde má své mouchy. Mohl bych jmenovat třeba trošku sterilní prostředí některých místností a titulky, které jsou ve španělštině. Naproti tomu dabing je sice v angličtině, ale je jedním slovem příšerný. Nic z toho však není dostatečně silný argument, abych mohl tak zábavnou hru zavrhnout.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz