Poyo - miniaturní skvost

  12:00aktualizováno  3:15
Provedením nenadchne, zato hratelností chytí a dlouhou dobu nepustí. Poyo je miniatruní hříčka, u které můžete strávit velmi dlouhý čas a příjemně se při hraní bavit.
80

Poyo

Platforma: Freeware
Výrobce: Lazrael

Stáhnout

poyo1

Poyo je roztodivná bytůstka žijící na planetě jménem Netherwurld. Tuto planetu však obsadily zlé síly a Poyo se, spolu s vaší pomocí, snaží uprchnout a zachránit si holý život. A opravdu se mu vyplatí pomoct, protože Poyo je výtečnou hrou.

Malinkatý hrdina toho příliš neumí, ale to není vůbec na škodu. Když se skloubí jedna zajímavá vlastnost s těmi klasickými, mnohdy je to účinnější, než tucet novinek. A Poyo právě disponuje onou jednou novinkou. Tou je jakési zrychlení, které může Poyo využívat. Hodí se na překonávání dlouhých přeskoků nebo proto, aby se Poyo dostal do na vyvýšená místa. Spolu s klasickým výskokem vám totiž dodá velkou sílu a dostane vás na předem nedosažitelná místa. Zpočátku to chce však trochu tréninku, abyste se tuto dobrou vlastnost naučili zkoordinovat s klasickým pohybem. V každém levelu máte za úkol se dostat ke světélkujícím bodu, který symbolizuje poyo2konec levelu. V cestě vám stojí hned několik překážek. Klasikou jsou různé přeskoky a propasti. Daleko zajímavější jsou elektrické pásy, které lze pomocí tlačítek přepínat, nadnášecí proudy, pohybující se ostnaté kameny nebo hvězdy, které vám znemožní využívání zrychlení, dokud neseberete další hvězdu. Pokud zemřete, nic se neděje, životů máte neomezeně a daný level můžete zkoušet jak dlouho chcete. A to se bude mnohdy hodit, protože obtížnost Poyo není z nejlehčích a místy připomíná extrémní skákačku Jumper: Redux.

Po spuštění na vás vykoukne miniaturní okno, které si naštěstí můžete pomocí klávesy F4 zvětšit do lidštějších rozměrů. Vizuální stránka Poyo není nijak moderní, ale ke hraní plně dostačuje. Grafické rozvržení daných levelů je přehledné a všechny důležité prvky jsou jasně a přehledně rozděleny a na první pohled je tak rozpoznáte. Hratelnost je výtečná. Stačí vám chvilka, abyste si zvykli na zrychlení, a poté se již můžete na plno oddat hraní. A že vás bude bavit, to je téměř jisté. Téměř spoyo3 každým novým levelem přibude do hraní nějaká novinka nebo nová překážka. Také se setkáte s několika bossy, kteří mají opravdu tuhý kořínek. Ostatně celková obtížnost Poyo není vůbec snadná, ale aspoň vnáší do hraní soutěživý duch. Plynulost hraní je bezproblémová, jenom si zpočátku musíte zvyknout na to, že Poyo po doskoku ještě o kus popojede. Pochválit také musím sice velmi jednoduchou ale účelnou audio stránku.

Jestliže si chcete zahrát výbornou skákačku, Poyo je tu pro vás. Nedisponuje nikterak oslnivou grafikou, ale vynahrazuj je to skvělou hratelností. Pomůžete drobnému tvorečkovi v jeho cestě?

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz