Postmortem vás postaví do role samotné smrti

  12:00aktualizováno  12:00
Vysoce originální adventura Postmortem z vás udělá posla smrti, který musí rozhodnout, kdo z vlivných lidí na večírku zemře a kdo bude žít. Každé rozhodnutí však může ovlivnit politiku a válku celé země, ve které se hra odehrává.
80

Postmortem

Platforma: Freeware
Výrobce: Jakub Kasztalski

  • skvělý děj a zápletka
  • vaše rozhodnutí má důsledky
  • spousta textu
  • možná až moc textu
  • hru můžete "odfláknout" za pět minut

Stáhnout

Postmortem | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Postmortem

V originální adventuře s celým názvem Postmortem: One Must Die jste jako samotná smrt sesláni do devatenáctého století, kde musíte najít a zabít člověka na důležitém dobročinném večírku. Kdo tím nedobrovolným vyvoleným bude, však záleží jen a jen na vás. Vaše rozhodnutí však dozajista ovlivní chod celých dějin válkou a nepokoji zmítaného státu.

Postmortem

Postmortem je původně placená hra, kterou se její tvůrci uvolili zpřístupnit zdarma s tou možností, že po jejím dohrání lze vývojáře finančně podpořit, za což se vám kromě díků dostane několika kosmetických vylepšení. Avšak již v této neplacené verzi se jedná o plnou hru, přesněji 2D adventuru s velkým množstvím textu a rozhovorů, velmi propracovanou zápletkou a spoustou detektivního pátrání. Zkrátka toho, co mají hráči tohoto žánru tak rádi.

Postmortem

Ve fiktivní zemi jménem Galicia to nevypadá dobře. Průmyslová revoluce, která původně měla nastolit atmosféru míru a prosperity, se zvrhla v komerční závod po penězích lačných obchodníků a továrníků s jediným cílem, jímž je zcela ovládnout trh. Miliony pracujících v továrnách byly vykořisťovány a vznikaly nepokoje a různá anarchistická a teroristická hnutí. Inflace dosáhla nepochopitelných rozměrů a lidé se ocitli na pokraji chudoby. Válka byla nevyhnutelná. Místo výrobků denní potřeby se na pásech továren objevily tanky, kulomety a letadla a samotná průmyslová revoluce se změnila v revoluci zbrojení a smrti.

Postmortem

Přesně do této doby na konci devatenáctého století je vyslán hlavní hrdina, ona smrt, která má za úkol zabít osobu na významném benefičním večírku, který může přinést konec války. Smrt však neví, koho zvolit, a tak se musí pustit do výslechů a trošky staré dobré detektivní práce.

Postmortem

Ačkoliv v Postmortem nevystupuje zase tolik postav, každou lze vyzpovídat do neskutečné hloubky. Dialogy jsou vysoce propracované a rozvětvené a stejně tak pozadí válečných událostí, které se hráč dozvídá také ze stop, které po domě nachází. Všude se zkrátka válí spousta a spousta textu. Jistě by se našel někdo, kdo by hru mohl prohlásit za "příliš ukecanou".

Postmortem

Při volení člověka, kterého usmrtíte, je třeba myslet na to, že jeho smrt spustí řetěz událostí, které mohou skončit tragicky. Je tak potřeba volit to nejmenší zlo. Jakmile je osoba vybrána a zabita, je ještě třeba jí všechno posmrtně vylíčit a vysvětlit, proč jste si vybrali zrovna ji. Nebo ji můžete jen despoticky odkázat do patřičných mezí. V jednání má hráč velkou míru svobody.

Postmortem

Postmortem: One Must Die je zajímavá hra, která okouzlí především barvitým dějovým pozadím. Velká spousta materiálů k prozkoumávání, šmejdění po domě a hledání stop, to vše vede k jednomu rozhodnutí, jehož důsledky jsou vám zvěstovány na samém konci hry, který může přijít po pěti minutách (v případě, že zabijete prvního, koho uvidíte), nebo taky klidně po hodině, pokud budete důkladnější. Hráči s vyššími požadavky na kvalitu děje a rozhovorů zde najdou svoje sváteční hody.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz