Pokemon 3D převádí klasickou sérii do třetího rozměru

  20:00aktualizováno  20:00
Game Boy legenda jménem Pokemon ve 3D provedení s sebou přináší spoustu obsahu a teoreticky i zábavy, ale trpí několika neduhy, které tuto jinak velmi zajímavou hru strhávají do smutného průměru.
65

Pokemon 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: nilllzz

  • velký svět
  • pro ty, kterým se stýská po starých Pokémonních hrách
  • zachování starých principů
  • příšerné ovládání pohybu
  • neuvěřitelně otravná hudba (dá se vypnout)
  • spousta věcí by chtěla doladit
  • souboje jsou po chvíli celkem nudné

Stáhnout

Pokémon 3D | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Pokémon 3D

Hra Pokemon 3D se snaží poskytnout téměř shodný obsah jako série od Nintenda, ale trpí několika chybami, které tuto snahu znehodnocují. Komu pokémoní universum přijde sympatické, může se v této hře dočkat plné nůše zábavy v podobě procházení široširého světa, bojování s nepřáteli a plnění roztodivných úkolů.

Osobně mi svět Pokemonů zůstává cizí a vždy tomu tak bylo. Dokonce bych mohl říci, že mi jejich komerční "rozrostlost" před mnoha lety (v době jejich boomu) způsobovala menší žaludeční krvácení. Neměl jsem nikdy pochopení pro milovníky světa, ve kterém jsou veškeré konflikty řešeny bojůvkami roztomilých zvířátek a za důkaz zmužilosti je bráno to, jak moc velkého a skvělého máte Pokémona.

Pokémon 3D

Můj osobní vkus však nemění nic na faktu, že původní Pokemon hry pro Game Boye (ať už šlo o jakoukoliv edici) patřily k tomu absolutně nejlepšímu, co se na této konzoli vůbec objevilo.

Pokemon 3D se snaží na tuto tradici navázat, jen ji převádí do trojrozměrného kabátku, ovšem nijak moderního. Celá záležitost stále vypadá jako z poloviny devadesátých let, ale co bylo dřív označeno slovem "fuj", to si dnes vyslouží označení "retro". S grafickým zpracováním ovšem nemám problém.

Pokémon 3D

Skutečnost, že i styl a ovládání nabídek bylo plně přejato z původní série, dává celému titulu punc roztomilého staromilství. Horší je to však s ovládáním pohybu. Hráč vše vidí z pohledu vlastních očí (i když lze přepnout i na kameru za zády) a hra se chová jako krokovací RPG. Jenomže pohled otáčíte plynule myší, zatímco pohyb se děje v rámci čtverců. V praxi tak tedy jdete krokovaně jiným směrem, než kam se koukáte. Je to smutné a hlavně velmi nelogické řešení.

Pokémon 3D

Hráč si na začátku vybere jednoho ze tří Pokemonů a jde ulovit doktorovi nějakého pokusného králíka. Tedy jiného Pokémona samozřejmě. Titul obsahuje velké množství úkolů, jenže neexistuje žádný deník, kam by se vám zapisovaly. Hráč tedy celkem ztraceně bloumá po rádoby otevřeném světě, potkává postavy a bojuje s nepřáteli.

Boj probíhá tahově a setkání s nepřítelem je ponecháno náhodě. Občas jdete půl kilometru a nic a pak na dvou metrech potkáte dva souboje, které vašeho miláčka odrovnají.

Pokémon 3D

Během bojů je vše řešeno postaru: jeden druh útoku, tři speciální schopnosti a možnost svého společníka vrátit zpět do Pokeballu a povolat jiného. Pokémoni samozřejmě neumírají, jen jsou po zmasakrování poslání zpět k odpočinku se slovy "Byl jsi skvělý. Vrať se zpět." Zvláštní je, že mimo souboje vám váš Pokémon neustále běhá za zadkem a v souboji si jej vyvoláváte.

Pokud jde o statistiky, ty se vylepšují automaticky, což je škoda. Během souboje tak hrají roli počet životů a útok. Je jedno, jestli máte ohnivého, či vodního bojovníka, hra operuje jen s jedním typem obrany.

Pokémon 3D

Pokemon 3D není špatná hra, jen si nejsem jistý, jestli ještě existuje generace hráčů, které dokáže nadchnout. Je triviální a infantilní, ale zábavná. I přes své mouchy nabízí slušnou porci obsahu.

Navíc je neustále ve vývoji a váš instalátor, který si zde můžete stáhnout vám vždy hru aktualizuje na nejnovější verzi. Snad v budoucnu budou jisté věci vyřešeny lépe. Například nemožnost nastavit si klávesy, ovládání a souboje, které jsou po čase celkem otravné. Osobně mě však nejvíce omráčila hudba. Tak otravné a vtíravé melodie jsem už dlouho neslyšel.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

94 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz