PogoFred - odpružená tyč na skákání v akci

  12:00aktualizováno  5:09
Ačkoliv si i v klasických arkádách užijete hopsání až až, PogoFred jde ještě o něco dále a to především díky sympatické odpružené tyči, na níž se budete po celou dobu pohybovat. Jaký vliv to má na hratelnost se dozvíte v recenzi.
80

PogoFred

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Raz

Stáhnout

Pogofred PogoFred se tváří jako naprosto tuctová arkádová hříčka, která možná překvapí zajímavým 2D zpracování, jinak ale nemá téměř co nabídnout. A to je obrovský omyl, o němž vás PogoFred přesvědčí hned po několika sekundách strávených ve hře. Ostatně zajímavé je již samotné úvodní intro, které vás seznámí s poměrně divně vypadajícím hlavním hrdinou, který si krátí svůj čas u televize a televizních her, kde si dopřává starou dobrou klasiku PogoStick, načež se ale něco stane, televizte přestane fungovat a on se objeví v pro něj neznámém světě, kde mu společnost bude dělat jen právě pogo tyčka, na níž se budete také celou herní dobu pohybovat.

Ačkoliv se to může zdát jako nepodstatný detail, ve skutečnosti přítomnost podobné maličkosti zcela změní charakter hry. Narozdíl od klasických arkádovek tPogofred otiž nebudete moct ani malou chvíli postát na pevné zemi a rozeběhnout se tam, kam chcete. Neustále musíte totiž brát zřetel na to, že je třeba poskakovat, dobře si vyměřovat kroky, abyste se snad nezřítili do některé ze zrádných děr, díky nimž budete nuceni opakovat daný level v případě, že do ní spadnete.

Všechny levely rozmístěné v PogoFred jsou nasázené na malé mapě s pouze jedním směrem pohybu, tudíž je budete muset stejně odemykat všechny postupně, což je trochu škoda, vzhledem k jejich ne zrovna malé obtížnosti. To platí i pro level první, který jsem opakovala tak na třikrát. A vzhledem k tomu, že se jednalo o misi poměrně dlouhou, rozhodně to nepotěšilo. Pogofred

Co ale naopak potěší je variabilita předmětů, které se k vám během hry dostanou. Jednak to jsou nepřátelé, kterým se musíte vyhýbat opravdovým obloukem a budou mezi ně patřit třeba i kreatury ze záhrobí jako jsou duchové, rozkládající se zombíci a další. Mimo těchto narazíte třeba na odrážející se pružinky, kterých je třeba pokaždé důmyslně využít k posunu dále, vzhledem k tomu že jiná cesta mnohdy prostě nevede. Dále to jsou opravdu silné větrné proudy, které vás jednak pošlou velice rychle kýženým směrem, na druhou stranu, nebudete-li dost opatrní, může vás to stát život.

Dalším nesporným kladem PogoFreda je grafická stránka. Ta je vyvedena ve dvou dimenzích a to do těch nejmenších detailů. Nejen že se v průběhu levelu neustále mění procházené prostředí, navíc můžete na pozadí pozorovat sympatické sochy a další drobnosti, které sice hratelnost neovlivní, celkově ale mají jedině pozitivní vliv na celkový dojem z hry. A právě proto je hodnocení tak vysoké, jaké je.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz