Plane Weaver - slečna nebo příšera?

aktualizováno 
Skvělá arkáda, ve které se obětavá dívka dokáže proměňovat v mimozemský balík sádla. Ale co by neudělala pro záchranu svého bratra...
92

Plane Weaver

Platforma: Freeware
Výrobce: Dadiu

  • pěkná grafika
  • skvělý design levelů
  • odtažitá kamera

Stáhnout

Plane Weaver 1

Plane Weaver 1

Plane Weaver 1

Jak by měla vypadat Lara Croft nezávislých her? No, možná přesně jako dnešní hrdinka, i když její “přednosti” leží v trochu jiné oblasti. Má dvě tváře jako pověstný doktor Jekyll a pan Hyde a přitom se nebojí zachránit svého bratra. Začněme ale od počátku. Plane Weaver postoupil do desítky her na festivalu PAX 2010. Podle her, jež mu tvořily společnost, šlo poznat, že se zde sešla loňská smetánka nezávislé scény. A jako jeden z mála měl freewarovou licenci.

Bratr naší hrdinky udělal chybu. Hrál si se Systémem tak dlouho, až pohltil jeho duši, roztrhal ji na kousky a používá ji jako levné palivo. A co že to pohání? Šílený svět ozubených kol, parních kotlů, potrubí, za který by se nemusela stydět ani Ostrava. A v tomto světě musí naše křehká slečna přežít. Umí sice pěkně skákat, ale s kolem velkým jako panelák zkrátka nepohne. Naštěstí má dvě speciální schopnosti. Za prvé se dokáže proměnit v éterického ducha a nechat se unášet párou. Nebo se dokáže změnit na svou druhou tvář - roztomilou vesmírnou potvoru, která vypadá jako pytel sádla, ale má dost energie, aby dokázal rozbíjet soukolí, ničit roury a odvádět veškerou špinavou práci. Ani tvůrce zmiňovaného Jekylla a Hyda nenapadlo vytvořit tak kontroverzní a přitom sladěné postavy.

A to nemluvím o okolním světě, který by se mohl uplatnit ve spoustě dalších arkád (adventur, akcí nebo RPGéček). Ovšem je dobře, že se tak nestalo, protože by to bylo mrhání potenciálu. Tady máte jistotu, že báječné postavy řádí v báječném světě. K vytouženému cíli sice vede jedna cesta, ale najít si ji budete muset sami a je docela pravděpodobné, že v polootevřeném světě zabloudíte. Já se třeba pět minut plazil po obrovské kluzké rouře, abych poté spáchal harakiri a pokračoval jinudy. Většina hejblátek a úkolů se nachází na plošinách, ale spojnice mezi nimi jsou tajnou ingrediencí kuchaře, kterou musíte rozlousknout. Stopadesátkrát skočíte do hlubiny a pokaždé vás to rozseká na mleté maso, ale v jednom případě...ano v jednom případě je to jediná cesta kudy dál.

Plane Weaver 1

Plane Weaver 1

Vizuální stránka nabízí pěknou 3D podívanou. Celý svět připomíná starou továrnu, ve které se každou chvíli můžete propadnout rezavými mřížemi do vzduchoprázdna (a mnohdy se vám to i podaří). Zajímavou vlastností je kluzký a nestabilní terén. Pokud skočíte třeba na točící se vrtuli, odstředivostí vás neustále posouvá ke spárům smrti. Stejně tak při pohybu po trubkách neustále musíte balancovat a být v pohybu. Během hraní nenarazíte na žádné soupeře a vaším jediným protivníkem je samotné prostředí.

Plane Weaver 1

Plane Weaver 1

Plane Weaver je jednou z nejzajímavějších a nejatmosferičtějších arkád poslední doby. Dokáže vás chytnout již svým intrem a protože není striktně rozdělena na levely, nutí vás neustále hrát dál a dál. Nejste omezeni počtem životů a checkpointy jsou poměrně hojné. I po stránce obtížnosti je tak hra dobře vybalancovaná. K dokonalosti jí schází snad jen lepší práce kamery, která si od dění někdy zachovává zbytečný odstup.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

92 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz