Pixi - bez energie ani ránu

  8:03aktualizováno  8:03
Jedna z nejlepších studentských arkád roku 2011, v níž je základem šikovné využívání energie a částic.
82

Pixi

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

  • animace a částicové efekty
  • tři herní módy
  • kompatibilita

Stáhnout
Pixi

Pixi

Univerzita Digipen je nejproslulejší líhní herních vývojářů na světě. Mimo území USA má pobočku také v Singapuru. Pixi je herní prvotinou studenta prvního ročníku a aby těch primátů nebylo málo, byla vybrána mezi nejlepší nezávislé studentské hry roku 2011 na nejprestižnější konferenci Independent Game Festival. Letmý pohled na obrázky dává tušit, že půjde o arkádu v klasickém japonském stylu. Přesto by označení slovem frenetická střílečka bylo poněkud přitažené za vlasy. Bere si z nich totiž pouze důraz na vizuální zpracování plné pestrobarevných animací a hutnou porci částicových efektů. A také minimalistické zpracování, které rozhodně nekončí pouhým čtyřpísmenným názvem.

Pixi

Pixi

Pixi představuje hráčovu energii a střelivo v jednom. V pravidelných intervalech jsou oblaka pixi vystřelována na plochu a hráč je za pomoci myši usměrňuje v další cestě. Roztíráním částic se snaží sestřelovat nepřátelské kostky, které mají podobně náročný název - boxi. No a pak už jsou zde důležité jen hvězdičky, které je třeba chránit, aby je zlotřilí boxi neodnesli pryč. Zní to poněkud infantilně, ale ve výsledku lze tento jednoduchý koncept kvitovat lépe, než další smyšlenou variaci o zlých mimozemšťanech.

Pixi

Pixi

Hra tedy vypadá jako střílečka, ovládá se jako arkáda, přesto má nejblíže ke strategiím. A simulátory nebudou, zeptáte se možná jízlivě. Budou, protože simulátor strategie je asi to úplně nejvýstižnější označení. Od hráče se totiž očekává maximální koncentrace, během chvilky musí rozdělit střelivo na různé části plochy a zaútočit na soupeře určitou silou. Ta mu přirozeně bude chybět při obraně hvězdiček. Přesto, že je zde tedy jen jakási forma útoku a obrany, mikrosouboje se odehrávají prakticky nepřetržitě.

Pixi je jako šachy s několika málo figurkami. Dokonce zde nechybí mód, v němž si můžete jako u šachů souboje natrénovat. Za pomoci kláves na jedné straně dynamicky přidáváte pixy, další sérií kláves posíláte různé druhy boxi. Tehdy se teprve rozezní pravá symfonie, již nám autoři s minimem hudebních nástrojů připravili.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

82 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz