Pirates: Battle for the Caribbean - pirátská pevnost

  12:00aktualizováno  11:43
Není to tak často, co se na scéně objeví freeware kousek, který hráče učaruje krásnou grafikou. Dnešní hra je však výjimkou. A krom vizuálního požitku nabízí také velmi dobrou hratelnost.
80

Pirates: Battle for the Caribbean

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

Stáhnout

pirates1

Pakliže očekáváte, že budete brázdit moře a přepadat jiné lodě, musím vás trochu zklamat. Na lodi se v Pirates: Battle for the Caribbean neprojedete. Naštěstí vás to nemusí ani trochu mrzet, protože dobře bavit se budete i bez řízení bitevní lodi a složitého manévrování.

Nejprve si v menu můžete vybrat, jestli chcete hrát kampaň, nebo dáte přednost survival módu. V kampani můžete hrát buď za Angličany nebo za piráty. Kampaně obou znesvářených stran jsou si poměrně dost podobné, takže si zvolte favorita dle chuti. O nic dramatického nebudete ani na jednu stranu ochuzeni. Následně se dostanete do hry. V té budete velitelem pevnosti na ostrově a v každém levelu budete mít rozdílný úkol. Pevnost je vybavena kanónem, který je zpočátku vaší jedinou obranou. Každé kolo na vás totiž nepřítel vyrukuje s flotilou lodí a bude se snažit vaší pevnost zničit a připravit vás tak o vítězství. Nepřátelské lodě jsou různorodé a každá vydrží určitý pirates2počet zásahu. Platí pravidlo, že čím větší loď, tím více se nadřete na její potopení. Podstatnou částí hry je vylepšování vaší pevnosti před každým levelem. Za získané peníze můžete nakupovat upgrady, čímž zvýšíte vaši sílu. Získáte tak lepší přesnost, rychlejší nabíjení kanónu, vodní miny nebo žraloka, který bude napadat nepřátelské lodě. Postupem času vás také převelí na jiné pevnosti.

Jestli v nějaké části freeware hry výrazně pokulhávají za svými komerčními bratříčky, pak je to grafika. Nápady by byly, hratelnost častokrát také, ale vizuální stránka plno projektů sráží o mnoho příček dolů. Pirates: Battle for the Caribbean je světlou výjimkou, neboť grafiku má na opravdu vynikající úrovni. Už jenom fakt, že prostředí je plně ve 3D a můžete si tak libovolně zvolit pohled, který vám nejvíce vpirates3yhovuje, něco znamená. Samotná pevnost je do detailů propracovaná, stejně tak nepřátelské lodě, výbuchy a kruhy ve vodě po dopadu dělové koule. Radost pohledět. Hratelnost je velmi slušná. Dostáváte úkoly ochránit vaše lodě, přežít několik minut soupeřův tlak nebo zničit určitý počet některých lodí. Ve své podstatně se jedná o neustálé střílení na nepřátelské lodě, ale díky upgradům se tento koncept nestává hned stereotypním. I když po čase tomu tak bohužel bude. Chyby se ve hře nevyskytují, a také musím vyzdvihnout kvalitní audio stránku.

Pirates: Battle for the Caribbean je velmi povedenou arkádou s trochou strategických prvků. Tuto gamesku vám můžu s klidným svědomím doporučit, protože se u ní jistě budete velmi dobře bavit.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz