Pipe Plus - kam vedeš, trubko?

  12:00aktualizováno  10:34
Jeden z nejlepších klonů hry Pipe Mania je tu. Jde o logický rychlík, ve kterém máte za úkol postavit jednotlivé části trubky tak, aby byla co možná nejdelší a aby jí mohla protéct voda.
70

Pipe Plus

Platforma: Freeware
Výrobce: 2nd Life

Stáhnout

Pipe PlusHistorie této a jí podobných her je více než zajímavá. V roce 1984 se na počítačích ZX Spectrum objevila logická hra Locomotion. Kvalitativně byla na slušné úrovni, s odstupem času lze říct, že i dobře hratelná, ale hráči na ní tehdy nebyli vůbec připraveni, protož éra logických rychlíků se objevila až později s příchodem Tetrisu či The Jewels. A tak gameska upadla v zapomění. Herní princip hry Locomotion ovšem inspiroval další vývojáře k tvorbě herních produktů, jejichž kopie baví lidi po celém světě dodnes.
Hlavním úkolem hráče v Locomotion bylo narovnat v časovém limitu mašince koleje z jednotlivých dílů tak, aby byly vzájemně propojeny a vytvářely co nejdelší trasu. Čím delší trasu pak mašinka vyjíždějící z nádraží po vašich kolejích urazila, tím více bodů jste získali.

Pipe Plus V roce 1989 se na C64 objevila logická pařba zvaná Pipe Mania a ta si získala příznivce po celém světě. Ačkoliv zde koleje nahrazovalo potrubí a vlak byla nahrazen vodou, velmi se Pipe Mania podobala výše zmíněné spectrácké hříčce Locomotion. Pipe Mania měla štěstí, že vznikla v době, kdy už některé logické rychlíky lámaly rekordy prodejnosti a tak se uchytila a získala si tolik hráčů, že se její klony začali objevovat snad na všech platformách a objevují se stále i dnes na nejmodernějších operačních systémech hardwarové platformy PC.

I já vám zde dnes jeden klon představím. Jmenuje se PipePlus a je vcelku povedený. Nevěříte? Tak já vás s ním zkusím seznámit...
PipePlus plně vychází ze hry Pipe Mania a jejích potomků, klonů, předělávek a remaků. V předem daném časovém limitu musíte z objevujících se částí postavit v čtvercovém poli nejdelší nepřerušovanou rouru. Čím delší, tím lepší, protože až dojde časový limit začne od zdroje proudit vámi postavenou rourou voda a čím delší trasou tento proud sršící vody projede, tím lépe, protože, jak jsem již výše předeslal, díky tomu máte i více bodů.

Pipe Plus Po grafické stránce je PipePlus velmi příjemný. Myslím, že je to graficky asi nejlepší klon Pipe Manie, který jsem viděl (můžete posoudit podle obrázků u této recenze). Zvuky taky ujdou. Bohužel o hudbě opakující se během hry do zblbnutí to říct nemůžu. Osobně mi připadala hrozná, ale třeba na to budete mít jiný názor, já osobně bych dal raději přednost tichu.
Hra vznikla v roce 2004 pod hlavičkou 2ndLife, běží v okně operačního systému Windows, ovládá se pohodlně myší, obsahuje jednoduchou nápovědu "How to Play" a zabalená zabírá kolem půl megabajtu. Je to ovšem gameska, která dokáže opravdu zabavit, jak ostatně bývá u logických rychlíků zvykem, proto neváhejte a na nic nečekejte a stahujte. Tuhle hru prostě musíte vyzkoušet.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz