Pig Rescue - zachraňme morčata

  12:00aktualizováno  6:09
Možná že si budete taky nechápavě ťukat na čelo když uvidíte tu obdivuhodnou skupinku morčat, která se tak trochu podivným způsobem dostala až na jeden z pólů. A vzhledem k tomu že nejsou na podmínky adaptováni, musíte je zachránit.
70

Pug Rescue

Platforma: Freeware
Výrobce: Bobserge

Stáhnout

Pig RescuePig Rescue jsem měla po několika prvních minutách dosti smíšené pocity. Na první pohled jde o tradiční vánoční hru zahalenou do tuny sněhu, kde se tvůrci snaží z vánoční atmosféry vytřískat co možná nejvíce. Ve skutečnosti jsem se ale nepletla jen v oblasti sněhu – toho je v okolí skutečně mnoho. Po Vánocích ovšem ani nejmenší stopy, místo toho se vydáváme také trochu podivně blíže k pólu, kde je naším jediným domovem pevně postavené iglů. Ještě podivnější je ale důvod, proč Ještě podivnější je ale důvod, proč naše kroky do těchto končin vedly. Stačí jen dvě slova – „záchrana morčat“. Pig Rescue

Ano, tak lze ve stručnosti popsat základní myšlenku této, dá se říct, arkádové hry. Vaším úkolem bude pohybovat se po 2D lokacích viděných pohledem zboku, které se vždy vměstnají do velikosti jediné obrazovky. Pokud si prohlédnete panel na spodní straně obrazovky, jednoduše se dozvíte, co na vás čeká. V pravém rohu je totiž číslem uveden počet morčat, které musíte pro správné dokončení mise posbírat v okolí a zároveň i zachránit. To lze provést jen jediným způsobem – posbírat je a ve zdraví dovést dovnitř iglů. To se vždy nachází poblíž exitových dveří – ty se ovšem otevřou až v momentě, kdy splníte svůj úkol. To znamená projedete se všemi pohybnými plošinkami, navštívíte každý kout a k sobě připoutáte všechny morčata. K tomu stačí jen kolem každého zvířete projít, Pig Rescueono se k vám automaticky připoutá a bud vás následovat jako ocásek. Bohužel se ale pohybuje podstatně pomaleji než vy, což s sebou přináší jisté problémy. Ty jsou vlastně i tím největším problémem v celkovém měřítku, neboť zpomalování vašich společníků může udělat poměrně velké problémy. A to zejména ve spojení s pohyblivými plošinkami. Ty se pohybují volně nahoru a dolů, svou cestu ale nedokončí v momentě, kdy jim něco stojí v cestě. To znamená, že pokud stojíte pod výtahem nebo snad jedno z morčat, nemůže dojet dolů a to vám mnohdy zabránit v postupu. Já sama si tímto způsobem jednou zablokovala cestu tak, že jsem musela restartovat misi a hrát ji pěkně od začátku.

Zpočátku se Pig Rescue zdála být nesmyslně jednoduchou hrou, kde šlo o to projít z jedné strany na druhou a sesbírat všechna zvířata co potkáte. V následujících misích jsem ale přišla na chuť gradující obtížnosti s lehkou příchutí logické hry.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz